VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
reader

KUR KORUMALI FINDIK FİYATI İSTİYORUZ 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KUR KORUMALI FINDIK FİYATI İSTİYORUZ 
Abone ol

FINDIK FİYATI GÜNDEN GÜNE ERİMEMELİ

Perşembe Ziraat Odası Başkanı Arslan Soydan: Temennimiz fındık fiyatının 4 dolar seviyesinde açıklanması ancak 3,5 doların altını kesinlikle kabul etmiyoruz. Kırmızı çizgimiz bu. Diğer yandan daha önce de ifade ettiğimiz gibi kur korumalı fındık fiyatı talep ediyoruz.

 

ZAMAN FINDIK FİYATININ ALEYHİNDE OLMAMALI

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça: Biz 3,5 doların altında bir fiyat olmaması gerektiğini en başından beri ifade ediyoruz. Ancak temennimiz fiyatın 4 dolar olması. Öte yandan üreticinin dövizdeki artışlar karşısında korunması gerekiyor. TMO bu şatlarda alım yapmalı.            

 

HEMEN SATMAK İSTEMEYEN ÜRETİCİ KAYBETMEMELİ

Fatsa Ziraat Odası Başkanı Haydar Gürsu: Fındıkta inanılmaz girdi artışları var. Üreticinin üretimden soğumaması için bunun telafi edilmesi gerekiyor. Temennimiz fiyatın 4 dolar gibi açıklanması ama kesinlikle 3,5 doların altında olmaması ve artışların üreticiye yansıtılması.       

 

FINDIK FİYATI DOLARA GÖRE GÜNCELLENMELİ 

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman: Fındık lira ile alınıyor dolar ile satılıyor. Bu bir ihraç ürünü. Kur farkı üreticiye kaybettiriyor. Birileri emek verenden çok kazanıyor. O yüzden fındık fiyatı 4 dolar gibi açıklanmalı ve kur farkı düzenli olarak fiyata yansıtılmalı.     

 

ÜRETİCİ KURDAKİ ARTIŞ KARŞISINDA KORUNMALI

ÇİFTÇİSEN Yönetim Kurulu Üyesi Kutsi Yaşar: Fındıkta inanılmaz bir maliyet artışı var. Yakında bunu bir rapor halinde açıklayacağız. Dünya gıda piyasasına baktığımızda bize göre fındık fiyatı 5 dolar seviyesinde açıklanmalı kur farkı da düzenli olarak fiyata yansıtılmalı.            

 

TMO PİYASA İÇİN DEĞİL ÜRETİCİ İÇİN ALIM YAPMALI 

TÜMKÖYSEN Ordu Şubesi Başkanı Zekai Sağra: TMO yıllardır piyasanın istediği fiyatı açıklıyor. Bu yönüyle fiyatı baskılıyor. Bu iş böyle olmamalı. Fındığın fiyatı 5 dolar olarak açıklanmalı ve düzenli olarak güncellenmeli. Emek veren değer görmeli maraba yerine konmamalı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ALTINORDU’YA ESKİ RUH YENİ YÜZÖnceki Haber

ALTINORDU’YA ESKİ RUH YENİ YÜZ

SPOR OKULLARI AÇILDISonraki Haber

SPOR OKULLARI AÇILDI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar