Ordu
DOLAR9.6226
EURO11.2143
ALTIN560.52

KVC Ameliyathanesi ve Yoğun Bakım Ünitesi Yapılacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KVC Ameliyathanesi ve Yoğun Bakım Ünitesi Yapılacak
Abone ol
Sağlık Bakanlığı-ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapılacak olan 3. Basamak Kardiyovasküler Cerrahi (KVC)  Ameliyathanesi ile Yoğun Bakım Ünitesi yapım sözleşmesi, Vali Tuncay Sonel başkanlığında imzalandı.


HAYIRSEVER İŞ İNSANLARI YAPTIRACAK

Valilik Makamında gerçekleştirilen programda, Vali Tuncay Sonel, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, ODÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Taşçı, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı. Doç. Dr. Kaptanıderya Tayfur, yüklenici firma temsilcisi Ahmet Alp Doğru hazır bulundu.

Vali Tuncay Sonel, ODÜ Eğitim, Kültür ve Sağlık Hizmetleri Vakfı ve hayırsever iş insanlarının katkısı ile yapımı gerçekleştirilecek olan 3. Basamak Kardiyovasküler Cerrahi (KVC)  Ameliyathanesi ile Yoğun Bakım Ünitesi yapım işinin tamamlanmasıyla birlikte Ordu’da eksikliği hissedilen önemli bir sağlık hizmetinin daha yerine getirileceğinin altını çizdi.

Sağlık Bakanlığı-ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde yapılacak olan Kardiyovasküler Cerrahi (KVC)  Ameliyathanesi ile Yoğun Bakım Ünitesinin hayata geçirilmesi amacıyla yüklenici firma ile yapım sözleşmesi imzalanacağını söyleyen Vali Sonel, “Her bir  ki bir vatandaşımızın canı bizler için önemli.Kalp ameliyatı İçin başka illere gitmeye gerek kalmayacak.Kardiyo Vasküler Cerrahi (KVC) Yoğun Bakım Ünitesi'nin önemi bildiğiniz gibi kalp damar ameliyatı geçirmiş ya da geçirecek olan hastaların, hayati önem taşıyan fonksiyonlarının kesintisiz takibi ve desteklenmesidir. Bu nedenle ağır kalp ameliyatları için hemşehrilerimiz başka illere gitmek zorunda kalmayacak. Eğitim Araştırma Hastanemizde değerli kalp hocalarımız bulunuyor. Ordulu vatandaşlarımız Kardiyo Vasküler Cerrahi (KVC)  Ameliyathanesi ile Yoğun Bakım Ünitesinin en kısa sürede hizmete girmesi ile birlikte en ağır kalp ameliyatlarını artık ilimizde olma şansını elde etmiş olacak.” diye konuştu.

Vali Tuncay Sonel, katkılarından dolayı ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’a, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu’na, görevli hekimlere ve yüklenici firmaya teşekkür etti.


Konuşmaların ardından, ODÜ Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde yapılacak olan  Kardiyovasküler Cerrahi (KVC)  Ameliyathanesi  ile  Yoğun Bakım Ünitesi  yapım sözleşmesi Vali Tuncay Sonel, ODÜ Rektörü Prof.Dr.Ali Akdoğan ile yüklenici firma temsilcisi Ahmet Alp Doğru tarafından imzalandı. ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KARAKAYA’DA ÇOKLU DOĞUM SAĞLAYAN GEN BULUNDUÖnceki Haber

KARAKAYA’DA ÇOKLU DOĞUM SAĞLAYAN GEN BUL...

SAKİN ŞEHİRDE BİR İLKSonraki Haber

SAKİN ŞEHİRDE BİR İLK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar