VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
reader

MAHKEME OBB’YE DENİZİ DOLDURAMAZSIN DEDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MAHKEME OBB’YE DENİZİ DOLDURAMAZSIN DEDİ
Abone ol
Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin (OBB) deniz dolgusu ve kıyı düzenleme projelerinin bir yenisine daha mahkeme tarafından “dur” dendi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu’nun büyükşehir olduğu günden bu yana deniz dolgusu ve kıyı düzenlemesi adı altında kıyıları bozduğu yönünde açıklama yapan Ordu Çevre Derneği Yönetim Kurulu, “ OBB, Ünye’den Gülyalı’ya kadar tüm kıyıları doldurarak halkın kıyılardan yararlanmasını engellemek istemektedir. Biz de halk olarak Ordu’ya ihanet eden, zarar verenlere karşı hukuksal mücadelemizi veriyoruz. Bu zamana kadar kıyı düzenleme ve deniz dolgusu adıyla yapılan projelere açtığımız davaların tümü lehimize sonuçlandı. Ordu Büyükşehir Belediyesi mahkeme kararlarına uymayıp suç işlemeye devam ediyor. Rıhtım ve Melet Irmağı arasında parça parça ve bütüncül projeleri oldu, davaları kazandık. Melet Irmağı doğu yakasına balıkçı barınağı yapmaya başladı, dava açtık kazandık. Ancak mahkeme kararına uymayarak barınağı hemen hemen bitirdiler.” denildi.

MELET IRMAĞI TURNASUYU IRMAĞI ARASI

ORÇEV Yönetim Kurulu açıklamasında yeni davayı da kazandıkları vurgulandı. “Son olarak Melet Irmağı ile Turnasuyu Irmağı arasında kıyı düzenleme, bisiklet yolu ve deniz dolgusu adıyla bir proje hazırlanmıştı. İtirazımızı yaptık. Dava açtık. Bilirkişi Heyeti hazırladığı raporla haklılığımızı ortaya koydu. Ordu 1. İdare Mahkemesinde yapılan duruşma sonrası mahkemenin verdiği karar da Bilirkişi Heyetinin raporu doğrultusunda iddialarımızı kabul ederek lehimize karar verdi. ÇED (Çevre Etki Değerlendirme) iptal edildi. Böylece kıyı düzenleme ve deniz dolgusu adıyla yapılan projelerin tümünün ekolojik dengeyi ve kuralları gözetmeden yapıldığı ortaya çıkmış oldu. Ayrıca aynı özellikte olan Fatsa’daki kıyı düzenleme ve deniz dolgusu projesi de Ordu Büyükşehir Belediyesi aleyhine sonuçlandı.” denildi. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
PERŞEMBE’NİN TADI TUZU BURADAÖnceki Haber

PERŞEMBE’NİN TADI TUZU BURADA

VALİLİK ESKİ VE GÜZEL GÜNLERİNE DÖNECEKSonraki Haber

VALİLİK ESKİ VE GÜZEL GÜNLERİNE DÖNECEK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar