Ordu
DOLAR9.262
EURO10.7921
ALTIN526.39

MEMURA 400 LİRA ZAM YAPILMALI 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MEMURA 400 LİRA ZAM YAPILMALI 
Abone ol
Memur-Sen Ordu İl Temsilcisi İsmail Çelenk, memur maaşlarının eridiğini belirterek 400 lira seyyanen zam yapılması gerektiğini söyledi. 

Yazılı bir açıklama yapan Memur Sen Ordu İl Temsilcisi İsmail Çelenk, şu ifadelere yer verdi: “Ekonominin makro ve mikro düzey rakamları, enflasyon ve faiz oranları, kur tarafının rakamları birlikte ele alındığında en az artış, en düşük yükseliş maaşlarda ve ücretlerdedir. Son 10 yıllık enflasyon ve enflasyon farkı tablosu, 2019-2021 faiz, kur tablosu, 2020 yılı aylık enflasyon tablosu özetle şunu söylüyor: Kamu görevlilerinin maaşları ve ücretleri eriyor, bu erimeyi durdurmak için gecikmeden seyyanen zam yapılması gerekiyor.

 

SEYYANEN ZAM GEREKLİ

Hem gelir dağılımda adaleti sağlamak hem de enflasyon kaynaklı kayıpları telafi etmek, beraberinde düşük maaş ve ücret grubunda bulunan kamu görevlilerine asgari ücretler için atılan doğru adıma benzer bir yaklaşımı uygulamak için kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine 1 0cak 2021’den geçerli olmak üzere “en düşük devlet memuru aylığının yüzde 10’na denk gelecek tutarda seyyanen zam” istiyoruz. Daha somut ifadeyle, kamu görevlilerinin mevcut maaşlarına/ücretlerine 1 Ocak’tan geçerli olacak şekilde 400 TL seyyanen zam istiyoruz. Böylece geçmiş yönüyle kayıpların giderilmesini, gelecek yönüyle de enflasyona yenilme riskinin bitirilmesini talep ediyoruz.

 

İVEDİLİKLE ZAM YAPILMALI

 

Bizzat kamu işvereninin ve siyasi iktidarın öngörüleriyle 2021 yılı enflasyon tahmini, beklentisi yüzde 11 seviyesindedir. Bunun anlamı, hakem kurulunun 2021 yılı için kararlaştırdığı 3+3’lük artışın yetersiz kalacağının, enflasyon farkı oluşacağının itiraf edilmesidir. Biz bu itirafın gereğinin yapılarak, 400 TL’lik seyyanen zammın 1 Ocak’tan geçerli olmak üzere maaşlara yansıtılmasını talep ve teklif ediyor, ivedilikle bekliyoruz. Bu adım, hem gelir dağılımında hem de sosyal kulvarda adaletin sağlanması, sosyal maliyet ihtimalinin de ortadan kaldırılması gibi önemli sonuçlar üretecektir.” ORDU OLAY  

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KAMU SEN’DEN MEMUR SEN’E TEPKİ Önceki Haber

KAMU SEN’DEN MEMUR SEN’E TEPKİ 

DÜNYA VAR OLDUKÇA NAZIM HİKMET DE VAR OLACAK  Sonraki Haber

DÜNYA VAR OLDUKÇA NAZIM HİKMET DE VAR OL...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar