VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9491
EURO18.4297
ALTIN1038.0
reader

MESUDİYE’DE EKİLMEYEN BİR KARIŞ TOPRAK KALMAYACAK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MESUDİYE’DE EKİLMEYEN BİR KARIŞ TOPRAK KALMAYACAK
Abone ol
Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı işbirliğinde yürütülen Ordu İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi kapsamında Mesudiye’de Siyez Buğdayı Tohumu Dağıtım Töreni gerçekleştirildi.

Programda bir konuşma yapan Ordu Tarım ve Orman İl Müdürü Kemal Yılmaz, şunları dile getirdi:  “ Burada Ordu İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi kapsamında siyez buğdayı tohumu dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Mesudiye tarla tarımına uygun alanları ve hayvancılık faaliyetleri ile Ordu'da diğer ilçelerimizden farklılık arz eden bir ilçemizdir. İlçemizde bulunan tarıma elverişli alanların atıl kalması bizleri fazlasıyla rahatsız ediyordu. Bu alanları ekonomiye kazandırmak adına Bakanlığımız, DOKAP ve Büyükşehir Belediyemiz işbirliğinde projeler hazırlayarak bir bir hayata geçiriyoruz.

BİR KARIŞ BOŞ ALAN KALMAYACAK

Tabi burada üreticilerin bu projelere ilgi göstermesi, sahiplenmesi mevcut arazilerinde dağıtmış olduğumuz tohumlukları ekiyor olması son derece önemli. Eğer bir projeyi sahiplenen olmazsa siz ne dağıtırsanız dağıtın sonuç alamazsınız. Bizler üreticilerimizden aldığımız güç ve projelere gösterilen ilgi ile beraber Mesudiye’de bir karış boş alan bırakmamaya kararlıyız. Bundan sonraki süreçte de ekilip dikilmeye uygun olan her alanı işlemek suretiyle ilimiz ekonomisine dolayısıyla ülkemiz ekonomisine katkı sağlamış olacağız.

10 bin dekarı üretime kazandık

Son iki yıla baktığımızda ilimizde atıl olan 10 bin dekar alanı üretime kavuşturmuşuz. Şimdi dağıtacağımız buğdayın atası diye tabir edilen 30 ton siyez buğdayı tohumu kullanılarak atıl tarım arazilerimizin üretime kazandırılmasına devam ediyoruz. İlerleyen dönemde yine Mesudiye ilçemizde 36 ton ekmeklik buğday tohumunun dağıtımının da yapılacağının müjdesini buradan vermek istiyorum. Bizlere çalışmalarımızda destek veren başta Valiliğimiz olmak üzere Ordu Büyükşehir Belediyemize, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığımıza, ilçe Belediyelerimize teşekkür ediyor projemizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Ayrıca bugün burada şahsımı Mesudiye ilçesine Fahri hemşerilik beratıyla onurlandıran Belediye Başkanımıza ve değerli meclis üyelerine teşekkür ediyorum." ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TRABZON'DA FINDIKTA VERİM VE KALİTEYİ ARTIRMA PROTOKOLÜ İMZALANDIÖnceki Haber

TRABZON'DA FINDIKTA VERİM VE KALİTEYİ AR...

İŞ BANKASI İLE ALTINORDU ZİRAAT ODASI ARASINDA İMECE KART ANLAŞMASISonraki Haber

İŞ BANKASI İLE ALTINORDU ZİRAAT ODASI AR...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar