Ordu
DOLAR18.8174
EURO20.5345
ALTIN1165.9

MİLLET BAHÇESİ NASIL OLMALI?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MİLLET BAHÇESİ NASIL OLMALI?
Abone ol
AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’nun geçen hafta yaptığı ‘Millet Bahçesi projesi içinde bir de cami olacak’ açıklaması sonrası başlayan tartışma sürüyor. Ordu İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cahit Duyan, Ordu Kent Konseyi Eski Üyesi Tevfik Karabulut, Ordu Kent Konseyi Eski Üyesi Yaşar Pamuk ayrı ayrı açıklama yaparak yeni bir camiye ihtiyaç olmadığını, mevcut camilerin betondan kurtarılması gerektiğini söyledi.   

ORDU’NUN OTOPARK SORUNU VAR

Ordu İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cahit Duyan: Cumayı baz alırsak her caminin yanına yeni bir cami yapmamız gerekir. Çünkü her caminin bahçesinde Cuma günü namaz kılınıyor. Normal vakitlerde ise iki sıra dolmuyor. Hem Yalı Cami’de hem de Orta Cami’de yağmurdan, güneşten koruyacak portatif önlemler alarak sorunu çözebiliriz.  Bizim Ordu olarak otopark sorunumuz var. Ben bunu Ordu Büyükşehir Belediye (OBB) Başkanı Hilmi Güler göreve geldiği günden itibaren dile getiriyorum. En son Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ordu’ya geldiğinde STK’lar (Sivil Toplum Örgütleri) ile yaptığı toplantıda yine ifade ettim, otopark dedim.      

ORTA CAMİ BETONA BOĞULMUŞ KURTARALIM

Ordu Kent Konseyi Eski Üyesi Tevfik Karabulut: İhtiyaç olan yere cami yapılmasına karşı değiliz. Kaldı ki ben de namazlarını kılan birisiyim. Ancak gelişigüzel her bulunan ilk yere cami yapılmasını da olumlu bulmuyorum. Ben köylerde bile ikinci, üçüncü cami yapılmasının doğru olmadığını düşünüyorum. 19 Eylül civarında Orta Cami, Yalı Cami, Hükümet Camisi ve Selimiye Camisi var. Bunları koruyalım. Orta Cami betona boğulmuş durumda. Diğer camilerin yanlarında da beton yığınları var. Onları kaldıralım. Cuma günü de oluşacak alana yağmurdan, sıcaktan koruyacak portatif çözümler üretelim. Dolayısıyla ihtiyaç varsa cami yapılmalı ama görünürde böyle bir ihtiyaç bulunmuyor.

 

YENİ CAMİ YERİNE MEVCUTLAR DÜZENLENMELİ

Ordu Kent Konseyi Eski Üyesi Yaşar Pamuk: İhtiyaç olan yerlerde cami yapılmasına elbette karşı değiliz. Ancak mevcut camilerimizin alanlarında düzenleme yaparak Cuma günü yaşanan sıkıntıları çözebiliriz. Bir şey düşünürken devletimizin imkanlarını da düşünmek gerekir. Cuma günü Orta Cami yanında otopark var ben olsam cuma günü bunu kullandırmam. Orasını namaz için uygun hale getiririm. Yalı Cami’de aynı şekilde, Selimiye Camii de Hükümet Camisi de aynı şekilde. İnsanlarımızın rahat bir şekilde ibadet etmesini sağlamak kadar önemli bir şey yok. Ancak neticede ihtiyaç diye de bir şey var. O bölgede 4 cami var. Yapılması gereken yeni cami değil olanların düzenlenmesi. Kaan Özel


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TÜRK İFADESİNİN KALDIRILMASI KABUL EDİLEMEZÖnceki Haber

TÜRK İFADESİNİN KALDIRILMASI KABUL EDİLE...

ÜNYE 1957 SPOR SAMSUN’DA GÜLDÜSonraki Haber

ÜNYE 1957 SPOR SAMSUN’DA GÜLDÜ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar