Ordu
DOLAR18.6409
EURO19.3001
ALTIN1051.5
reader

MİLLİ EĞİTİM TARİKATLARA EMANET  

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MİLLİ EĞİTİM TARİKATLARA EMANET  
Abone ol
CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, “Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü de tarikatlar cemaatlerce parsellenmiş durumdadır. 3 Milli Eğitim Müdür yardımcısından biri Ensar’ın, diğeri İlim Yayma Cemiyeti’nin, diğeri de Cihannüma başkanıdır. Bunların işi gücü yandaşlarına kaynak aktarmaktır.” dedi.

Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tarikatlar ve cemaatlerce parsellendiğini söyleyen Adıgüzel şunları kaydetti: Gelen şikayetler üzerine bu maskeler depolarda bekletiliyor ve bir kısmı da imha edilmiş durumda. Ben bu maskelerden aldım Ankara’ya gönderip analiz ettirdim. Sonuçlar inanılmaz. Tela kumaş denilen peçete kağıdından daha kötü bir malzeme ile üretilmiş bir maske. Hiçbir tıbbi koruyuculuğu yok. Normalde bu maskeler 3 katman olmalı, ön ve arka katmanları Spunbond olması gerekiyor, orta katmanda da statik elektrik yüklü meltblown Bu maske ise sadece 2 kat peçete kağıdından beter baş belası bir malzeme. Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü bu  maskeden 250 bin adet yandaş firmadan almış okullara dağıtmış ve çocuklarımızı bununla koruyacak. Bir de bunlar çöp poşetlerinde markasız olarak okullara yolladılar.

MİLLİ EĞİTİM PARSELLENMİŞ

Bununla ilgili soru önergesi verdim. Cevap istiyoruz; bu maskeleri aldığınız yere iaşe ettiniz mi? Bununla ilgili bir ödeme yapıldı mı? Yapıldı ise geri alındı mı? Yapılan ödemenin miktarı nedir? Hangi firmayla kimin aracılığı ile yapılmıştır? Tanesinin KDV hariç 35 kuruşa alındığı bilgisi doğru mudur? Önümüzdeki günlerde Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başka şeylerini de ortaya dökeceğiz. Maalesef nasıl Ankara geçmişte nasıl tarikatlar, cemaatlerce parsellenmişse Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü de tarikatlar cemaatlerce parsellenmiş durumdadır. 3 Milli Eğitim Müdür yardımcısından biri Ensar’ın, diğeri İlim Yayma Cemiyeti’nin, diğeri de Cihannüma başkanıdır. Bunların işi gücü yandaşlarına kaynak aktarmaktır.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İKİZCE’DE DEFİNECİLERE SUÇÜSTÜÖnceki Haber

İKİZCE’DE DEFİNECİLERE SUÇÜSTÜ

Vidanjör satın alınacaktırSonraki Haber

Vidanjör satın alınacaktır

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar