VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
reader

MİNİK RAKETLER YETİŞİYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MİNİK RAKETLER YETİŞİYOR
Abone ol
Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde masa tenisi antrenmanları projesi İmam Hatip Lisesi Spor Salonunda devam ediyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Uzman Antrenör Duygu Koç nezaretinde Ordu’nun çeşitli ilçelerinden gelen  5-10 yaş arası sporcular, çalışmalarını Altınordu’da sürdürüyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç açıklamasında, “5 ila 10 yaş aralığındaki sporcularımızı yetiştiriyoruz, geleceğin şampiyonlarının güzel çalıştıklarını belirterek minik masa tenisçilerimizin eğitimlerinin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerde de yer almalarını sağlıyoruz. Ailelerden isteğimiz çocuklarımızı özellikle okul döneminde spor salonlarımıza spor branşlarımıza yönlendirmelerini istiyoruz. Bugün sporun hem bir eğitim aracı olarak hem de çocuğun bedensel ve ruhsal yönden gelişmesinde katkısı önemlidir.” dedi.

Antrenör Duygu Koç ise, “Çocuklarda yeni sezonda alt yapılar için birtakım seçmeler olacak. İnşallah şampiyonalara gidecek sporcuların buradan çıkacağına inanıyorum. Eğitimlerimize küçük yaştan başlayarak devam ediyoruz. Spor yapmak, kemik ve kas gelişimini olumlu yönde etkiler. Aynı zamanda bütün vücudun kan akımının düzenlenmesi ve sağlıklı olma konusunda da çocuklar için büyük bir destekleyicidir. Zihinsel gelişimde çocuklar yeteneklerini öğrenirken, reflekslerini ve düşünme kapasitelerini geliştirmekte; çabuk karar verebilme, kararı uygulayabilme ve verdiği kararın sonuçlarını üstlenebilme alışkanlıklarını edinebilmektedir. Arkadaşları ile birlikte grup edinimi kazanmakta, sosyalleşmekte, kendisini ifade edebilme yeteneği kazanmakta ve en önemlisi yenmeyi ve yenilmeyi, her ikisini de kabullenebilme yetisini kazanmaktadır. En önemli amacım sağlıklı bireyler yetiştirip sporu tabana yayıp başarılı milli takım sporcuları çıkarmak” diye konuştu.

Gruplar halinde çalışmalarına devam eden sporcular hafta içi her gün 15:00-19:00 saatleri arasında Proje İmam Hatip Lisesi Spor Salonunda antrenmanlarına devam ediyor. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÜNYELİ GENÇLER İÇİN SPOR VAKTİÖnceki Haber

ÜNYELİ GENÇLER İÇİN SPOR VAKTİ

Ünye'de 'Atatürk Koşusu'Sonraki Haber

Ünye'de 'Atatürk Koşusu'

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar