VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
reader

NE DURUGÖL’Ü KURTARABİLDİ NE DE NAMUSUNU KORUYABİLDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
NE DURUGÖL’Ü KURTARABİLDİ NE DE NAMUSUNU KORUYABİLDİ
Abone ol
CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, Durugöl kurtarıldı algısını gerçeğini yansıtmadığını belirterek ‘imar namusumdur’ diyen Ordu Büyükşehir belediye Başkanı Hilmi Güler’in bu sözüne de sahip çıkamadığını söyledi.    

CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, parti binasında basın toplantısı düzenleyerek Ordu Büyükşehir Meclisinde kabul edilen imar palanı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şahin basın toplantısında Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Altınordu İlçe Başkanı Yelda Dalak ile Büyükşehir ve Altınordu meclis üyeleri de hazır bulundu.      

OBB İMAR PLANI YAPMADI RANT PLANI YAPTI

CHP Ordu İl Başkanı Şahin şunları kaydetti: Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısı öncesi bazı uyarılarda bulunmuştuk. Görüyoruz ki uyarılarımız çok da fazla dikkate alınmıyor. Bilindiği üzere 1/5000’lik planı Büyükşehir Belediyesi 1/1000’lik planı ise Altınordu Belediyesi hazırlıyor. Altınordu Belediyesi planı oy birliği ile meclisten geçirmişti. Bu plan onaylanması için Ordu Büyükşehir Belediyesine gidince değiştirildi. Aslında Büyükşehir Belediyesinin denetim yetkisi var değişim yetkisi yoktu. Ama böyle olmadı. OBB yetkisini aştı planda değişiklikler yaptı. Açıkça ifade edeyim ki OBB imar planı yapmadı rant planı yaptı. Sadece bizim değil Mimarlar Odası gibi Şehir Palancıları Odası gibi sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini de dikkate almadılar.

 

DURUGÖL KURTARILDI ALGISI OLUŞTURULUYOR ORDULULAR KANDIRILIYOR                                                      

Bazıları Durugöl alanı ilgili olarak Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e teşekkür ettiler. Şunu ifade etmek istiyorum ki eğer Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı toplanan 110 bin imzanın hakkını verecek, gereğini yapacaksa biz de kendisine teşekkür ederiz. Yine Güler, ‘imar namusumdur’ dediği için ifade ediyorum gerçekten namusunu koruyacaksa biz de kendisine teşekkür ederiz. Durugöl ile ilgili herkesin beklediği şey daha önce Ordu Mimarlar Odasının yaptığı çalışmada görüldüğü gibi alanın tamamının yeşil alan olmasıdır. Böyle olursa biz de Ordu Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkür ederiz. Ancak böyle bir şey yok. Alanın bir kısmı yeşil alan olurken deniz kıyısına otel, otelin de arkasına çok katlı konutlar yapılıyor. Böylece Durugöl kurtarıldı diye bir algı oluşturuluyor ve Ordulular kandırılıyor.

 

NE DURUGÖL’Ü KURTARDI NE NAMUSUNU KORUDU

Bu konu şimdi OBB imar komisyonuna gidecek.  Bu vesileyle biz de bir şey ifade etmek istiyoruz. Durugöl’ü kurtarsın biz de Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Güler’e teşekkür edelim. Durugöl için daha önce toplanan 110 bin imzanın gereğini yapsın biz de Ordu Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkür edelim. ‘İmar namusumdur’ diyen OBB Başkanı Güler, Durugöl’ün tamamını yeşil alan haline getirsin biz de kendisine can-ı gönülden teşekkür edelim. Bizim talebimiz bütün CHP örgütleri olarak Durugöl’ün tamamın yeşil alan olarak sonsuza kadar Ordu’ya, Orduluya hizmet etmesidir.

HAYIR BAŞKAN BU ŞEKİLDE ALSA KURTULAMAZSINIZ

Dikkat çekmek istediğim bir iki konu var. Bunların ilk şu. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören meclis toplantısına katılmadı. Bilmiyorum ne mazereti vardı. Oysa bu plan kendisini doğrudan ilgilendiriyor.  Altınordu’nun imar planı oylanıyor ve Altınordu Belediye Başkanı Ordu Büyükşehir Belediyesindeki bu toplantıya katılmıyor. Ben ona evet oyu vermedim diyerek kendince kendisini akladığını düşünüyor. Hayır sayın başkan bu şekilde alsa kurtulamazsınız. Siz o toplantıya katılarak daha önce yaptığınız plana sahip çıkmalıydınız, bu planı reddetmeliydiniz. İşte o zaman gerçekten halkın gözünde bir kıymetiniz olurdu.

 

İKİ YÜZLÜ ÇİRKİN SİYASET

Diğere ise şu. Altınordu Belediye Meclisinde oy verdikleri plana Ordu Büyükşehir Belediye Meclisinde sahip çıkmayan belediye meclis üyeleri var. Kendi kendinizi yalanlıyorsunuz, kendi ayaklarınıza kurşun atıyorsunuz.  Ben bu tarz siyaseti Orduluların takdirine bırakıyorum.                     

GÜLER’E DÜZGÜN KONUŞ ÇAĞRISI 

OBB Meclis toplantısında CHP’li üyeler çok doğal bir şekilde kendi düşüncelerini ifade etmeye çalıştılar. Siz bu düşünceleri beğenmiyor alabilirsiniz ama halkın oylarıyla oraya gelmiş belediye meclis üyelerine ‘aklını başına al’ gibi bir büyükşehir belediye başkanın ağzına yakışmayacak sözler söyleyebilir mi. Böyle bir üslup kabul edilebilir mi?  Biz bu güne kadar belli bir nezaket içinde kalarak konuşuyor. Biz bunu devam ettireceğiz. Bu tavrı OBB Başkanı Güler dahil başka siyasetçilerden de bekliyoruz.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
LGS’DE TAM PUAN ALDILARÖnceki Haber

LGS’DE TAM PUAN ALDILAR

ORDUSPOR 1967 TRANSFERE HIZ VERDİSonraki Haber

ORDUSPOR 1967 TRANSFERE HIZ VERDİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar