Ordu
DOLAR15.9738
EURO16.8012
ALTIN931.83
reader

NEDEN CEZA TEK KİŞİYE!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
NEDEN CEZA TEK KİŞİYE!
Abone ol
Samsun’da, tüm Türkiye’yi sarsan Dr. Kamil Furtun cinayetinin katil zanlısına verilen müebbet hapis cezasının Yargıtay tarafından onanması memnuniyetle karşılanırken bilir kişi raporlarına göre ihmali olanların beraat etmesi tepki çekti.  

Ordulu olan Uzm. Dr. Kamil Furtun, 29 Mayıs 2015 tarihinde Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevi başında İsmail Koyun’un silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetmişti. Yargılama sonucunda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan İsmail Koyun’un bu cezası Yargıtay tarafından da onandı.

Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, eşi Dr. Kamil Furtun cinayeti ile ilgili haklarında ‘ihmal veya gecikme’ suçlamasıyla dava açılan 11 kişinin yargılandıkları davada beraat etmesine tepki göstererek, “Bilirkişi raporu tüm sanıkların ağır ihmali olduğunu belirtmesine rağmen, tanık ifadeleri adeta yok sayılarak 3 yıl süren yargılamanın ardından delil yetersizliğinden tüm sanıklar beraat etti” dedi.

BURUK MUTLULUK

Samsun’da, 6 yıl önce görevi başında öldürülen Opr. Dr. Kamil Furtun cinayeti ile ilgili haklarında ‘ihmal veya gecikme’ suçlamasıyla dava açılan hastane yöneticilerinin de aralarında olduğu 11 kişi yargılandıkları davada beraat ederken, Furtun’un katiline verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tarafından onandı. 11 kişinin beraat kararına tepki gösteren Başkan Furtun, katilin müebbet hapis cezasının onanmasıyla ilgili ise “Bu ceza, sevgili eşime tekrar kavuşmamı sağlamasa da katilin en ağır ceza ile cezalandırılmasından memnunum.” dedi.

TEPKİ GÖSTERDİ

Beraat kararına tepki gösteren Furtun’un eşi Samsun Tabip Odası Başkanı Funda Furtun, “Bilirkişi raporu tüm sanıkların ağır ihmali olduğunu belirtmesine rağmen, tanık ifadeleri adeta yok sayılarak 3 yıl süren yargılamanın ardından delil yetersizliğinden tüm sanıklar beraat etti. Bilirkişi raporları yönetimin ağır ihmalini çok açık biçimde dayanak ve delillerle ortaya koyuyordu. Katil için, ‘bir şeyler yapmalıyız’ diyen güvenlik görevlilerinin ifadeleri vardı. Dönemin başhekimi ve hastane müdürünün katilin uyuşturucu madde kullandığına yönelik bilgilerinin olduğu vardı. Hatta katil hastane imamına ‘ben bu hastaneden büyük birini götüreceğim’ demiştir. Katil bir doktorun canına kast etmiş, hastane idaresi de ağır ihmaliyle cinayete seyirci kalmıştır. Biz ailesi ve tüm sevenleriyle bu davanın peşini bırakmayacağız. Adaletin tahsis edilmesi için üst mahkemeye itirazımızı yapacağız” ifadelerini kullandı. Samsun Gazetesi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ALKOLLÜ SÜRÜCÜ KAZA YAPTI! Önceki Haber

ALKOLLÜ SÜRÜCÜ KAZA YAPTI! 

PERŞEMBELİ ALBAY İÇİN İSTANBUL’DAN ORDU’YA PEDAL ÇEVİRECEKLERSonraki Haber

PERŞEMBELİ ALBAY İÇİN İSTANBUL’DAN ORDU’...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar