VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
reader

NİKSAR CADDESİ AÇILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
0
Abone ol
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa bir süre önce çalışmalarına başlanan Ünye Niksar Caddesi, yeni görünümü ve alt yapısı ile halkın hizmetine açıldı.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hikmet Yıldırım ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törende Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları hakkında konuşan Başkan Enver Yılmaz; öncelik olarak tespit ettikleri su ve yol konusunda önemli mesafeler aldıklarını, sadece 752 km‘lik asfalt ihalesinin eski para ile 365 trilyon lira tuttuğunun altını çizdi.

20 noktada asfalt çalışması yürütülüyor

Yol çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyleyen Başkan Yılmaz; “Ramazan sonrası çok hızlı bir şekilde asfalt çalışmalarına başladık. Ordu’nun 20 noktasında asfalt çalışması var. Bugün itibariyle de Ünye’nin 10 noktasına asfalt dökülecek. Bilindiği üzere 752 km’lik asfalt ihalesini yaptık. Bu ihale tam 365 trilyon liralık bir iş. Büyükşehir Belediyesi bu ihale ile birlikte kendi öz kaynaklarını da kullanarak tam 1300 km asfalt yapacak. Tam Ordu’dan Edirne’ye kadar asfalt dökeceğiz.” şeklinde konuştu.

enver (4)

Rakamlarla konuşmak ispattır

Asfalta çok önem verdiklerinin altını çizen Başkan Enver Yılmaz; “Asfalta neden bu kadar önem veriyoruz, çünkü birinci önceliğimizin yol olduğunu sizler söylediniz. Ünyelilerin % 26‘sı diyor ki birinci önceliğimiz yol ve ulaşım, % 22 si de diyor ki 2. önceliğimiz su ve kanalizasyon. İçiniz rahat olsun, biz bu işi tamamlayacağız. 24 saat asfalt döküyoruz. Yola yönelik iş bizim kontrolümüzde. Her alanda gerekli çalışmaları, kaynakları Ünyemiz ve Ordumuz’a aktarıyoruz. 2. sorunumuz su idi. Rakamlarla konuşmak en iyi istatistik, en iyi ispattır. Su konusunda sorunlu bir iliz. Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimizde 187 bin su abonemiz vardı. Şimdi Büyükşehir Belediyesi’nin 227 bin su abonesi var. Muhtemelen bu aboneler 275 binde duracak. Yine rakamlarla konuşacak olursak; Büyükşehir Belediyesi olmadan önce sudaki memnuniyet oranı ve fiziki gerçekleşme  %65‘ti, şimdi ise suya ulaşabilme oranı %85’tir. Bizim hedefimiz ise % 95 civarıdır” ifadelerini kullandı. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GÜVENEREK GELDİMÖnceki Haber

GÜVENEREK GELDİM

ŞEBEKE SUYU İÇMEYİN!Sonraki Haber

ŞEBEKE SUYU İÇMEYİN!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar