Ordu
DOLAR9.7402
EURO11.3679
ALTIN563.01

OBB: ADIGÜZEL’İN İDDİALARI YALAN VE İFTİRA 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OBB: ADIGÜZEL’İN İDDİALARI YALAN VE İFTİRA 
Abone ol
Ordu Büyükşehir Belediyesi (OBB) yazılı bir açıklama yaparak CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in OBB’de sistemli ve organize bir şekilde yolsuzluk yapıldığı yönündeki  iddialarını yalanladı.  

Ordu Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı imzasıyla yapılan açıklama şu şekilde: “Bir milletvekilinin medyaya yansıyan “40 haramilerin sığınağı” başlıklı haber üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görülmüştür.

Uzun zamandır asılsız iddialarla Ordu Büyükşehir Belediyesini hedef gösteren, evrak alışverişi yaptığı çeşitli medya kuruluşlarıyla belediyemiz aleyhine “algı operasyonu” yapmaya çalışan, mesnetsiz iddialar üzerinden kendisine alan açmaya çabalayan CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in siyasi nezakete ve ahlaka aykırı söylem ve iddiaları tamamen yalan ve iftiradan ibarettir.

ALGI OPERASYONU YAPIYOR

Devletin denetim mekanizmaları tarafından yasal olarak yakından incelenen, denetlenen, Kamu İhale Kanunu’na uygun, açık, şeffaf ve her türlü şaibeden uzak olarak gerçekleştirilen ihalelerde “yolsuzluk algısı” yaratmaya çalışmak siyasi muhaliflik ahlakıyla bağdaşmadığı gibi, “Ordululuk” ruhunu da hiçe sayan gayri etik bir davranış biçimidir. Eline aldığı “rehabilitasyon ihalesi” evrakını “imar izni” belgesi gibi kameralar karşısında gösteren, bu yalanı söylerken en ufak bir rahatsızlık hissetmeyen bu anlayışın ve destekçilerinin Ordu siyasetine yapıcı bir faydası ve katkısı olmayacağı açıktır.

KINIYORUZ ÖZÜR DİLEMEYE ÇAĞIRIYORUZ

Ordu Büyükşehir Belediyesi, yasal denetim mekanizmaları tarafından her an denetlenebilir durumdadır. Her şey açık, şeffaf ve hesap verilebilir durumdadır. Başta Ordu Büyükşehir Belediyesi’ni ve AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’u hedef alan yakışıksız ifadeleri ve iftiraları nedeniyle söz konusu milletvekilini esefle kınıyor, yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla kendisini özür dilemeye davet ediyoruz.”  ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORDU BOĞULMAYACAK GEREKEN TEDBİR ALINACAK  Önceki Haber

ORDU BOĞULMAYACAK GEREKEN TEDBİR ALINACA...

75 BİN BEGONYA 50 BİN ATEŞ ÇİÇEĞİSonraki Haber

75 BİN BEGONYA 50 BİN ATEŞ ÇİÇEĞİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar