VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9573
EURO18.4343
ALTIN1035.9
reader

OBB BAŞKANI GÜLER’DEN ÇEVREYOLU ZİYARETİ 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OBB BAŞKANI GÜLER’DEN ÇEVREYOLU ZİYARETİ 
Abone ol
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı (OBB) Dr. Mehmet Hilmi Güler, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olduğu dönemde 2007 yılında zaman zaman elinde harita ile arazi arazi dolaşarak fizibilite ve etüt çalışmasına katıldığı ve 2011 yılı Nisan ayında Bayındırlık Bakanlığı’na onaylatıp yatırım programına aldırdığı Ordu Çevre Yolu ikinci etap inşaatını inceledi.

2007 yılında çalışmasını başlattığı ve 2011 yılında yatırım programına aldırdığı, ancak siyasette olmadığı dönemde temeli 2012 yılı Temmuz ayında atılan, 2019 yılında 10 km’lik birinci etabı tamamlanan Ordu Çevre Yolu’nun ikinci etabını ziyaret eden Başkan Güler, baretini takarak çalışmalarla ilgili teknik ekipten bilgi aldı.

Başkan Güler, çevre yolunun tünel inşaatında bulunduğu sırada Ordu Şehir Hastanesi inşaatını da izledi. 2006 yılında Ordu Üniversitesi ile Tıp Fakültesi’ni Ordu’ya kazandıran Başkan Güler, yine üniversite arazisinde Tıp Fakültesi’ne bağlı Şehir Hastanesi inşaatını izlemenin de mutluluğunu yaşadı.

İŞİMİZİ DOĞRU YAPIYORUZ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olduğu dönemde 2007 yılında zaman zaman elinde harita ile arazi arazi dolaşarak fizibilite ve etüt çalışmasına katıldığı ve 2011 yılı Nisan ayında Bayındırlık Bakanlığı’na onaylatıp yatırım programına aldırdığı Ordu Çevre Yolu ikinci etap inşaatını incelemesi sonrası yaptığı açıklamada, “Projeyi ziyaret sırasında bir anımızı da tazelemiş olduk. Bakanlığım döneminde buraları haritalarla inceliyorduk. Bugün Büyükşehir Belediye Başkanı olarak uygulamasını görüyoruz. Yapılan bu proje ile Ordu trafiği de rahatlamış olacak. Yani Bakanlığım döneminde harita ile etüt ettiğimiz yerlerde şimdi viyadükler sonrada tüneller yükselmiş olacak. Bu bizim ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor” dedi.

ORDU TRAFİĞİ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE RAHATLAMIŞ OLACAK

2012 yılı Temmuz ayında atılan, 2019 yılında 10 km’lik birinci etabı tamamlanan Ordu Çevre Yolu’nun ikinci etabını ziyaret eden Başkan Güler, “Şu anda Akçatepe 1 tünellinde bulunuyoruz. Gördüğünüz gibi 1 tanesi tamamlanmış 470 metre uzunluğunda tünel var. İkinci tünelin açılması için de çalışmalar devam ediyor. Bunlar bitirildiğinde 2 geliş 2 gidiş olacak. Bu tünellerin tamamlanması sonrası Ordu Şehir Hastanesine bağlanması için tünelin içinden üçüncü bir gidiş geliş tüneli açılacak. Bu işin en güzel tarafı Bakanlığım döneminde harita üzerinde etüt çalışmasını yapmış olmam. Şu anda uygulamasını görüyoruz. Çağdaş bir yapıyı şehrimize kazandırıyoruz. Ayrıca çevre yolu için 4 adet daha tünel inşaatı yapılacak. Bu çevre yolu tamamlandığında hem şehrimizin trafik sorunu çözülmüş olacak hem de gelecek nesillerimiz için modern bir yapıyı şehrimize kazandırmış olacağız. Ayrıca Ordu Şehir Hastanesi için açılan tüm yolları Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak altyapı ve üstyapı çalışmalarına tüm hızımızla devam ediyoruz. Buraya ulaşım noktasında hiçbir sorun yaşanmayacak” diye konuştu.

BİZİM İÇİN ÖZEL PROJE

2006 yılında Ordu Üniversitesi ile Tıp Fakültesi’ni Ordu’ya kazandıran Başkan Güler Tıp Fakültesi’ne bağlı Şehir Hastanesi inşaatında da incelemelerde bulundu. Burada açıklamalarda bulunan Başkan Güler, “Eski günleri yad ettik. Biraz önce tünel içinde bir patlama yaşandı. Bu patlama neticesinde ekipler biraz daha yol kat etmiş olacaklar. Temelini attığımız Ordu Şehir Hastanesi bizim için çok özel. Nerden nereye. Daha evvelden temelini attığımız üniversite ile yer seçimini yaptığımız Ordu Şehir Hastanesinde bugün gelinen noktada incelemeler yapıyoruz. Elimizde haritalarla etüt yaptığımız projenin şu anda uygulanma aşamasında olması bizi mutlu ediyor. Ayrıca böyle bir projenin yapıldığı bir ilin Büyükşehir Belediye Başkanı olmam da beni ayrıca mutlu ediyor” şeklinde konuştu. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BÜYÜKŞEHİR KUMRU’NUN KALBİNİ YENİLİYORÖnceki Haber

BÜYÜKŞEHİR KUMRU’NUN KALBİNİ YENİLİYOR

ALTINORDU’DAN  ESNAFA 2,5 MİLYON TL’LİK DESTEKSonraki Haber

ALTINORDU’DAN  ESNAFA 2,5 MİLYON TL’LİK...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar