Ordu
DOLAR18.6409
EURO19.3001
ALTIN1051.5
reader

OBB CEBİMİZİ GÜNEŞTEN DOLDURACAK 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OBB CEBİMİZİ GÜNEŞTEN DOLDURACAK 
Abone ol
Ordu’da sokakta dolaşırken telefon, tablet gibi “şarjım bitti” sorunu tarihe karışıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi (OBB) tarafından üretilen “Güneş Enerjili Şehir Mobilyaları” vatandaşlara oturup dinlenmenin yanı sıra akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlarını şarj etme imkânı sunuyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi klasik belediyecilik dışında teknolojiyi her alanda kullanarak vatandaşlara verilen hizmet kalitesini arttırıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in bakanlığı döneminden bu yana önemle üzerinde durduğu Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının kullanımı üzerine çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi, bu vizyona uygun çok önemli bir çalışmaya daha imza attı.

 

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesinin iştirak şirketi ORYAZ, tüm tasarım ve teknolojisinin kendisine ait olduğu “Güneş Enerjili Şehir Mobilyası” üretti. Üretimi yapılan ve şehrin birçok noktasına konulacak olan bu mobilyalar vatandaşların hem oturup dinlenmesine hem de telefon, tablet gibi elektronik cihazları şarj edebilmesini sağlayacak.

 

GÜNEŞ IŞIĞI ENERJİYE DÖNÜŞÜYOR

 

Estetik görüneme sahip olan “Güneş Enerjili Şehir Mobilyası” 4’ü kablolu 2’si kablosuz olmak üzere aynı anda 6 cihaz şarj edilebiliyor. Mobilyalar içerisinde bulunan aküler sayesinde enerjiyi depoluyor. 1 saatlik enerji depolayan mobilyalar, depoladıkları 1 saatlik enerji ile elektronik cihazlara 30 saat şarj dolum imkânı sunuyor.

 

“Güneş Enerjili Şehir Mobilyası” çalışmalarını inceleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’da çok önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi.  Türk ekonomisine çok önemli ürünler kazandırdıklarına dikkat çeken Başkan Güler, “Ordu yazılım şirketimiz hem yazılım konusunda hem de mekanik üretim konusunda önemli adımlar atıyor. Ağaç sökme makinasından tekne üretimine, yazılım sayaçlarından daha birçok çalışmaya imza atan şirketimizin ürünleri kullanılıyor. Ordulu mühendislerimizle bu alanda yeni ürünleri deniyoruz. Bunlardan bir tanesi de Güneş Enerjili Şehir Mobilyaları. Bu banklarda hem oturma hem de güneş enerjisi ile telefonlarınızı, tabletlerinizi şarj edebiliyorsunuz. Şu anda şarj edilebilir seviyede üretilen bu bankları ileride internet kullanılabilir hale getirmeyi hedefliyoruz. Kendimiz yaparak hem maliyetlerini çok aşağı çektik hem de Türk ekonomisine yeni ürünler katmış olduk. Bunlarla birlikte ‘Düşünen Üreten Yarışan Ordu’ sloganına uygun olarak yeni ürünleri ülkemize kazandırmaya devam ediyoruz” dedi. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN GÜLER ORDU’NUN YILDIZLARI İLE BİR ARAYA GELDİÖnceki Haber

BAŞKAN GÜLER ORDU’NUN YILDIZLARI İLE BİR...

SANAL RAKAMLARA GÖRE DEĞİL İNSANCA YAŞAMAYA YETECEK BİR ÜCRET İSTİYORUZ!Sonraki Haber

SANAL RAKAMLARA GÖRE DEĞİL İNSANCA YAŞAM...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar