Ordu
DOLAR16.1307
EURO17.3539
ALTIN966.59
reader

OBB HESAPSIZ KİTAPSIZ VE SAVURGAN

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OBB HESAPSIZ KİTAPSIZ VE SAVURGAN
Abone ol
Emek Partisi Altınordu İlçe Örgütü Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin (OBB) Durugöl’deki ek hizmet binasını ve arazisini satışa çıkarmasına tepki gösterdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında Altınordu ilçesi Durugöl Mahallesi’ndeki belediyenin ek hizmet binası OBB Başkanı Hilmi Güler’in talebi üzerine meclis gündemine alınarak binanın ve arazinin satışı kararı verilmesi tartışmalara neden oldu. Satış işleminin kabul edilemeyeceğini belirten Emek Partisi Altınordu İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Uzun, “Belediyelere halkın gereksinimlerine göre hizmet üretmekle yükümlü olduğu halde hizmet binasının satışının yapılmak istenmesi kabul edilemez.” dedi. 

NE İÇİN SATILIYOR?

Belediyelerin gelir giderlerine göre planlama yapmasının anlamlı olduğunu vurgulayan Uzun, “Ordu Büyükşehir Belediyesi yönetimi plansız programsız, günü birlik projelerle halkın parasını çarçur ediyor. Yapılan projeler uygulanmıyor, yapılan harcamalar boşa gidiyor. Yandaşa para kazandırmak için her taraf beton oldu. Belediyeleri borca sokarak mal varlığını da satışa çıkarıyorlar. Neden satış yapılıyor, açıklanmalı. Nedir mal varlığının satılması gerektiren acil harcama?” diyerek açıklama istedi.

OKUL OLABİLİR

Pandemi (salgın) sürecine de dikkat çeken Emek Partisi İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Uzun, “Ordu Büyükşehir Belediyesi için bina bugün için fazla ise pandemi (salgın) nedeniyle okul olarak kullanılabilir. Sınıflar kalabalık. Okulların bir bölümü buraya taşınabilir. Halkın binası yine halkın çocukları için kullanılabilir. Ancak biliyoruz ki OBB, satıştan elde edeceği geliri yine betona gömerek yandaşlara kaynak oluşturacak.” dedi.

 

TELEFERİK BİLİNMEZLİĞİ

Teleferiğin bakım çalışmasının başlatılmamasını da eleştiren Uzun, “Teleferiğin çelik halatları eskimiş, yenilenmesi gerekir. Ancak para yok denilirmiş. Bu zamana kadar teleferikten elde edilen gelirler ne oldu? Onları da mı çarçur ettiniz? Bakımın ne zaman yapılacağı bilindiği halde neden masrafı için planlama yapılmadı? Bu beceriksizliğin birinci sorumlusu Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’dir. Plansız ve keyfi yönetim devam ettiği sürece halkın paraları da çarçur edilecek.” dedi.

BELEDİYE YÖNETİMİ İFLAS ETTİ

Belediye yönetiminin Enver Yılmaz dönemini devam ettirdiğini vurgulayan Uzun, “Ordu büyükşehir olduktan sonra aynı anlayışla yönetilmeye devam ediyor. Betonlaştırmayla boşa harcanan paralar halkın paraları. Bu savurganlığı kınıyoruz. Halkımızın dikkatine sunuyoruz.” diyerek tepki gösterdi. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
USTA’DAN 23,50-24 TL’YE TEPKİ Önceki Haber

USTA’DAN 23,50-24 TL’YE TEPKİ 

HİÇBİR BELEDİYE BİNASINI SATACAK KADAR ZAVALLI DURUMA DÜŞMEMİŞTİR Sonraki Haber

HİÇBİR BELEDİYE BİNASINI SATACAK KADAR Z...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar