Ordu
DOLAR16.3294
EURO17.4527
ALTIN972.00
reader

OBB İHALELERİ BİRİLERİNE RANT SAĞLAMAK İÇİN YAPILIYOR  

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OBB İHALELERİ BİRİLERİNE RANT SAĞLAMAK İÇİN YAPILIYOR  
Abone ol

Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı ihaleleri 21/f pazarlık usulüne göre yaparak adrese teslim hale getirdiğini öne süren Adıgüzel, ihalelerin yolsuzluk koktuğunu söyledi. Yapılan ihalelere tek firma girmesine de dikkati çeken Adıgüzel, sözlerini şöyle konuştu;

"20 Mayıs'ta bir ihale daha yapılmış. Baskılı flaş bellek, boyama kalemi ve boyama kitabı alımı. İnsanlar pandemide (salgın) geçim sıkıntısı yaşarken, esnaflar kapalıyken ve evine ekmek götüremeyen insanlar varken Büyükşehir Belediyesi, 396 bin liraya pazarlık usulüyle boyama kalemi ve kitabı almış. Doğal afet, acil durum, yangın, sel felaketi, deprem şartlarına uydurmuş. İhale de elimde. Sizin başka işiniz yok mu? Bu adamların boyama kalemi ile ne işi olur! Bu usulde ihalenin sınırı 400 bin lira. Oraya kadar getirip altından işlem yapmışlar. Eğer hakikaten böyle bir malzemeye ihtiyacınız varsa, üzerine 5 bin lira daha koyarsınız, 400 bin lirayı geçerek açık ihale yaparsınız. Bunun kasıtlı olması aşikar. İhaleyi alan firmanın daha önce bambaşka sektörlerde iş yapmasına rağmen ilk defa bu sektörde iş alması da ilginç. Ulaşım sektöründeki firma boyama kalemi işine giriyor.

Evsel katı atık ve konteyner alımı da yapılmış. Aslında çöp işleri ilçe belediyelerinindir ancak burada Büyükşehir Belediyesi konteyner alımına da giriyor. Yine pazarlık usulüyle, yine 396 bin lira! 4-5 konteyner daha alırsınız ve bunu da açık ihaleyle yapabilirsiniz. Bu da adrese teslim bir ihale. Açık ihaleyle olması gereken bir ihale yine pazarlık usulüyle yapılmış. Bir firmaya elden teslim edilmiş. İlçe belediyelerinin yapması gereken işe Büyükşehir girerek buradan yine birilerine rant temin etmiş.

Büyükşehir Belediyesi, 6 Mayıs'ta şehir içerisinde konumlandırmak üzere LED ekran denilen dev ekran alımı yapmış. Yine 381 liraya ihale yapılmış. İhaleye alan firma Ankara Yeni Mahalle'den. Bu işi yapacak bir dünya yer varken yine adrese teslim ihale yapmışlar. Yine 21 F'den adrese teslim bir ihale. Bir LED ekranın aciliyeti nedir? Bunun da hesabının verilmesi lazım. Bunlar gibi onlarca ihale var."

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ADALETTEN ÖDÜN VERİLEMEZÖnceki Haber

ADALETTEN ÖDÜN VERİLEMEZ

FURKAN’DAN KÖTÜ ALPEREN’DEN İYİ HABER Sonraki Haber

FURKAN’DAN KÖTÜ ALPEREN’DEN İYİ HABER 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar