Ordu
DOLAR18.5786
EURO18.4161
ALTIN1021.7
reader

OBB SOSYAL MARKET KURUYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OBB SOSYAL MARKET KURUYOR
Abone ol
Ordu Büyükşehir Belediyesi (OBB) iyilik zincirine yeni bir halka daha ekledi. Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarını kolaylıkla sağlayabilmesi amacıyla Ordu’da Sosyal Market projesini hayata geçiriyor.

Bugüne kadar şehirde uyguladığı birçok proje ile ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Büyükşehir Belediyesi, Altınordu’da kurulan sosyal marketle birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşların en büyük destekçisi olacak. Modern şartlarda dezavantajlı vatandaşlara hizmet verecek olan markette temizlikten gıdaya, kıyafetten ev tekstiline kadar birçok ürün bulunacak ve vatandaşlar ihtiyaçlarını buradan kolaylıkla sağlayabilecek.

SOSYAL MARKET’TE GEÇERLİ “KART 52” VERİLECEK

Yakın zamanda hizmete açılacak olan markette, ihtiyaç sahibi olarak belirlenen vatandaşlara burada kullanabilmeleri için “Kart 52” adlı alışveriş kartı verilecek. Dezavantajlı vatandaşların muhtaçlık durumuna ve hane halkındaki kişi sayısına göre kartlarına Sosyal Market’te geçerli olacak şekilde alışveriş puanları yüklenecek.

İ ONLİNE ALIŞVERİŞ YAPILABİLECEK

Vatandaşlar isterlerse sosyal markete giderek isterlerse mobil uygulama üzerinden Kart 52 bilgilerini girerek online alışveriş yapabilecekler. Online alışveriş yapan vatandaşların ürünleri, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından aynı gün içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacak.

TEMİZLİKTEN GIDAYA, KIYAFETTEN EV TEKSİTİLİNE

Altınordu ilçesinde 820 metrekare alan üzerinde kurulan Sosyal Market 2 katlı olarak vatandaşlara hizmet verecek. Marketin 1. katında temizlik, gıda vb. ürünler yer alacakken 2. katında ise kıyafet, ev tekstili vb. ürünler bulunacak.

YAKINDA HİZMET VERMEYE BAŞLAYACAK

Çalışmaların son durumu hakkında bilgi almak ve yerinde değerlendirmek için Sosyal Market’e giden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, “Birçok ürünün bulunduğu bu yerde vatandaşlarımız gönüllerince alışveriş yapabilecekler” dedi.

Genel Sekreter Alp şöyle konuştu: “Ordu’daki yardım ağımızı genişletmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yaşam standartlarını artıracak birçok projeyi ise hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu anlamda son olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın gereksinimlerini rahat karşılaması için Büyükşehir Belediye Başkanımız Hilmi Güler’in öncülüğünde Sosyal Market projesini hayata geçirdik. Kurulan bu markette vatandaşlarımız istedikleri ihtiyacı onlara verilen kart ile yapabilecekler. Birçok ürünün bulunduğu bu yerde vatandaşlarımız gönüllerince alışveriş yapabilecekler. Buraya gelmek istemeyenler ise mobil uygulama üzerinden alışverişlerini gerçekleştirebilecekler. İyilik seferberliğimiz doğrultusunda hayata geçirdiğimiz Sosyal Market inşallah kısa süre içerisinde vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak. Şimdiden Ordu’muza hayırlı olmasını diliyorum.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MUHTARLAR GENEL KURUL YAPTIÖnceki Haber

MUHTARLAR GENEL KURUL YAPTI

ÇAMSAN’A YANGIN EĞİTİMİSonraki Haber

ÇAMSAN’A YANGIN EĞİTİMİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar