Ordu
DOLAR18.811
EURO20.4872
ALTIN1164.9

OBB TIBBİ ATIĞI SORUN OLMAKTAN ÇIKARDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OBB TIBBİ ATIĞI SORUN OLMAKTAN ÇIKARDI
Abone ol
Ordu Büyükşehir Belediyesi önemli bir eksikliği daha gidererek Tıbbı Atık Sterilizasyon Tesisini hayata geçirdi.

Büyükşehir Belediyesi, Dr. Mehmet Hilmi Güler’in öncülüğünde Ordu’da atığı sorun olmaktan çıkaracak pek çok çalışmayı hayata geçirdi. Vahşi atık depolama alanlarının kapatılarak rehabilite edilmesi, atığı elektrik enerjisine dönüştürülecek tesisin kurulması gibi birçok örneklerin verilebileceği bu çalışmaların yanında şimdi de tıbbi ve patolojik atık sorununu ortadan kaldırıcı bir hamle gerçekleştirildi.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, pandemi dönemiyle de birlikte artan ve hastalık yayma riski yüksek tıbbi atıkların sterilize edilmesi için Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Altınordu ilçesi Karapınar Mahallesi’nde Tıbbı Atık Sterilizasyon Tesisini hayata geçirdi.

TIBBİ ATIKLAR EL DEĞMEDEN STERİLİZE EDİLECEK

Büyükşehir Belediyesi ekipleri her gün düzenli olarak Ordu ili genelinde sağlık kuruluşlarından toplayacağı tıbbı ve patolojik atıkları tam donanımlı tıbbı atık taşıma aracı ile Tıbbı Atık Sterilizasyon Tesisine getirecek. Buraya getirilen atıklar tesis çalışanlarının sağlığı ve güvenliği açısından el değmeden tam otomatik makinelerde sterilize edilecek. Sterilize işleminin ardından atıklar parçalama ünitesinden geçirilip depolanması için düzenli depolama tesisine götürülerek burada bertaraf edilecek.

TESİS ÇEVRECİ BAKIŞ AÇISIYLA TASARLANDI

Toplama, taşıma ve sterilizasyon işlemlerinin güvenle yapılacağı yaklaşık 485 metrekare kapalı alana sahip Tıbbı Atık Sterilizasyon Tesisi her türlü teknolojik imkânı içerisinde barındırıyor. Aynı zamanda çevreci bakış açısıyla sürdürülebilirlik ilkesine göre tasarlanmış tesiste sterilizasyon ünitesinden çıkan buhar yoğuşturularak tekrar buhar kazanına verilecek ve böylelikle doğal su kaynakların kullanımı azaltılmış olacak.

TIBBİ ATIK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

İncelemelerde bulunmak üzere Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Tıbbı Atık Sterilizasyon Tesisine giden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Bu tesisimizde saatte 1200 kg’lık tıbbi atığı sterilize edeceğiz. Bu işlemin ardından atıkların bertaraf edilmesi, elektrik enerjisine dönüştürülmesi için depolama sahalarına gönderme işlemi gerçekleştireceğiz” dedi. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
EŞİNE KIZDI EVİNİ YAKTI!Önceki Haber

EŞİNE KIZDI EVİNİ YAKTI!

CANKURTARAN OLMAYAN YERDE DENİZE GİRMEYİN SERİNLEMEK İSTERKEN CAN VERMEYİN!  Sonraki Haber

CANKURTARAN OLMAYAN YERDE DENİZE GİRMEYİ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar