Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53

‘OBB’DE HERKES BİRBİRİNE KÜS’

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘OBB’DE HERKES BİRBİRİNE KÜS’
Abone ol
Demokrat Parti Ordu İl Kongresi’nde konuşan DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, fındığın değer kaybetmesine seyirci kalındığını söyledi. Ordu Büyükşehir Belediyesinin de kötü yönetildiğini savunan Enginyurt, AK Parti içinde herkesin birbiri ile küs olduğunu ve konuşmadığını ileri sürdü.        

DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, DP Ordu 1. Kongresi’nde çarpıcı açıklamalar yaptı, Altınordu Öğretmenevi’nde düzenlenen kongrede Enginyurt şunları söyledi:         

HER SABAH NE KADAR FAKİRLEŞTİK KORKUSU

Her sabah kalkerken paramız kaç lira değer kaybetti diye korkulur mu? Her gün her şeye zam yapıyorlar. Ancak fındık üreticisi perişan. Hepimiz fındık üreticisiyiz. Fındık taban fiyatını açıkladığında 3 dolar 10 sentti Şuan dolar bazında fındığı fiyatı 2 dolar 40 sent. Yani 24 lira. 70 sent değer kaybetmiş.

FINDIK DEĞER KAYBETTİ SEYİRCİ KALINIYOR  

Birileri gibi maaşınızı dolarla mı alıyorsunuz, fındığı dolarla mı satıyorsunuz derse problem yok. Ama siz bu fındığı dolarla satıyorsunuz yurtdışına. Bizden 24 liraya alıyorsunuz dolarla satıyorsunuz. Fındık geçen sene 26 liraydı, bu sene 24 liraya düştü.

TMO OCAKTA ALIMI DURDURURSA DURUM DAHA KÖTÜ OLUR

Fındıkçı arkadaşları büyük sıkıntı bekliyor. Aralığın sonunda TMO alımı durduracak muhtemelen işte o zaman yandı gülüm keten helva. Sahip çıkan var mı yok.

AK PARTİ VEKİLLERİ ORTADA YOK

AKP vekilleri nerede biri Kazakistan’da lay lay lom yapıyor. Fatsalıyı hiç gördüğümüz yok. Şenel Amca da yaşlılıktan evden çıkamıyor. Düştüğümüz duruma bak. Sonra diyorlar ki Cemal Amca AKP’ye niye bu kadar saldırıyorsun. Benim AKP ile derdim yok benim ülke ile derdim var.

OBB KÖTÜ YÖNETİLİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi iyi yönetilmiyor. Hilmi Amcamı ben destekledim. Bende de günah çok. ‘552 projem var’ dedi inandırdı bizi. 7 yıl bakanlık yaptı.  Dedik ki hakikaten adam bir şeyler yapar Ordu kalkınır. Çünkü biz Ordu büyüsün istiyoruz. Amcam ne yaptı biliyor musunuz? Yapa yapa marmelat ve incir reçeli yaptı, kaz ve ördek dağıtıyor. Amcam 3 yıldır bizi perişan etti amcamın yaptığı hiçbir şey yok.

AK PARTİ’DE HERKES BİRBİRİNE KÜS

Ordu Büyükşehir Belediyesi de kötü yönetiliyor. İlçelerde kötü yönetiliyor. Bir de öyle kötü yönetiliyor ki birbirlerini de sevmiyorlar bedelini de biz ödüyoruz. Vekil belediye başkanıyla görüşmüyor, belediye başkanları büyükşehir belediye başkanlarıyla görüşmüyor. Büyükşehir belediye başkanı vekillere küs. Bir araya gelseniz de şu Ordu’ya bir şeyler yapsanız. Bu gençler işsiz.

CHP’DEN ALDI MHP’DEN ALMADI

Hilmi Güler’i destekledik. Bu salonda dava arkadaşlarım var bizden bir adamı işe almadı. Hadi CHP’den almadı diyeceğim, CHP il başkanı kusura bakmasın bunlardan daha çok aldı. Bizden almadı, CHP’den bir sürü adam aldı. 1200 kişi aldılar toplum yararına. Ben o zaman milletvekiliydim 1 kişi alamdılar.

GÜLYALI’NIN GÜNAHINI DA BEN ALDIM

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe’nin de günahını ben aldım. Buna mazot veriyormuş. Ona niye veriyorsun da şuna vermiyorsun dedikçe adamların mazotunu hep kestiler. Bir adam kendi belediye başkanına mazot vermez mi? 74 yaşında bir amca herkesi kucaklaması gerekiyor ama herkesi ayrıştırıyor.

OBB’Yİ ALACAĞIZ VE HESAP SORACAĞIZ

Ordu Büyükşehir Belediyesini ilk seçimlerde Demokrat Parti olarak alacağız. Bunu bilsinler. O zaman hesap soracağız. Alacaklıların alacağını alması açan araya girenlere de hesap soracağız.  Benzin istasyonu yapıp da 1 yerine 7 ödeyende de hesap soracağız.” ORDU OLAY

ESNAFI ZİYARET ETTİLER

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal partisinin birinci olağan il kongresine katılmak üzere Ordu’ya geldi. Kongre öncesi Uysal, DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile esnaf gezisi yaptı.        


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘BAYRAĞI NEREDEN ALDIN’ DİYE SORMAK ALÇAKLIKTIRÖnceki Haber

‘BAYRAĞI NEREDEN ALDIN’ DİYE SORMAK ALÇA...

MİLLET ÇUVALLA ALDIĞINI KİLOYLA KİLO İLE ALDIĞINI GRAMLA ALIYORSonraki Haber

MİLLET ÇUVALLA ALDIĞINI KİLOYLA KİLO İLE...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar