Ordu
DOLAR15.5447
EURO16.2473
ALTIN907.37
reader

OBB’YE İKİNCİ SUÇ DUYURUSU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OBB’YE İKİNCİ SUÇ DUYURUSU
Abone ol
Ordu Çevre Derneği, Ordu Büyükşehir Belediyesi hakkında mahkeme kararlarına uymadığı için ikinci kez suç duyurusunda bulundu.

Ordu Çevre Derneği, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Rıhtım ile Melet Irmağı arasındaki deniz dolgusu ve kıyı düzenleme projesine açtığı davanın sonuçlandığını, Melet Irmağı ağzına yapılan balıkçı barınağı projesi hakkında da yürütmenin durdurulması kararı verilmesine rağmen belediyenin mahkeme kararına uymadığını ve bu nedenle ikinci kez suç duyurunda bulunduklarını duyurdu.

ORÇEV yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada, “Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Melet Irmağı Balıkçı Barınağı için açtığımız dava sonucu, 2. Ordu İdare Mahkemesi 2021/986 Esas nolu kararı ile itiraz yolu kapalı olarak “Yürütmeyi Durdurma” kararı verdiği halde 22.03.2022 Salı günü yerinde yaptığımız incelemede çalışmanın devam ettiğini tespit ettik. Ayrıca, Rıhtım ile Melet Irmağı arasındaki kıyı düzenleme projesi hakkında 1. Ordu İdare Mahkemesi 2019/456 kararla yürütmeyi durdurma ve dava sonucunda da çalışmanın iptali kararı vermesine rağmen Ordu Büyükşehir Belediyesi, OBB binası karşısındaki otoparkta Rusumat 4 gemi projesi ve büyük iskele yapım çalışmasını sürdürmektedir.” denildi.

OBB BİLDİĞİNİ OKUYOR

Açıklamada ikinci kez suç duyusu yapıldığı vurgulanarak, “Mahkeme kararını OBB’ye bildirdik. Belediye Başkanı ve Daire Başkanlarıyla bir görüşme de yaptık. Bizlere mahkeme kararlara uyacaklarını ve çalışmaları durduracaklarını söylediler ancak sözünde durmuyorlar. Görüyoruz ki, OBB yönetimi bildiğini okuyor ve mahkeme kararlarını hiçe sayıyor. Bu hukuksuzluk ve keyfilik kabul edilemez. “Türk Milleti” adına karar veren mahkemeyi tanımayanlar suç işliyorlar. Bu konuda yargının da gereğini yapmasını bekliyoruz. Yerinde tespitlerimiz nedeniyle belgelerle ikinci kez suç duyurusu yaptık. Artık yeter, hukuk tanımaz yönetimden hesap sorulmalı.” denildi. ORDU OLAY

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÜNYE’DE SONDAJA KARŞI ÇIKANLAR SUÇSUZ BULUNDUÖnceki Haber

ÜNYE’DE SONDAJA KARŞI ÇIKANLAR SUÇSUZ BU...

ASLA AMA ASLA PES ETMEYİNSonraki Haber

ASLA AMA ASLA PES ETMEYİN

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar