VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR18.0935
EURO18.175
ALTIN1016.3
reader

OCAK AYINA KADAR ARAÇ ALIN

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OCAK AYINA KADAR ARAÇ ALIN
Abone ol
Ordu Renault Genel Koordinatörü Barış Özgür Çelebi, otomobilde fiyat artışının devam edeceğini ön gördüğünü belirterek ocak ayına kadar araç alınması tavsiyesinde bulundu. 

Ordu Renault Genel Koordinatörü Barış özgür Çelebi fiyatlar hakkında Ordu Olay Gazetesi’ne konuştu. Barış Özgür Çelebi Araçlarda üretim sorunu olduğunu, piyasaya sıfır araç girmedikçe fiyatların da artacağını belerterek şunları söyledi: “Otomobildeki durum biliyorsunuz kur arttıkça otomobildeki fiyatta artıyor bu sıfır ve ikinci el otomobillerde de böyle oluyor. Malumunuz hem çip sorunu hem de alüminyum sorunundan dolayı üretimde de bir sıkıntı var yani sıfır otomobil piyasaya girmediği sürece otomobildeki bu sorunun bitmesi ya da çözülmesi söz konusu değil.”

 

 

FİYATLARIN ARTACAĞINI ÖN GÖRÜYORUZ

Kur artışlarının araç fiyatlarına etki ettiğinin altını çizen Çelebi, fiyatlarda yüzde 250 artış olduğuna dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Birde kur artışlarını ilave ettiğimizde fiyatlar otomatik olarak kur artışına göre sürekli değişiyor ve yukarı bir trend var. Şahsi fikrimi söylüyorum otomobili bir önceki yıla baz aldığımızda yüzde 250 bir artış söz konusu bu tedarik sıkıntısında da tedarik sıkıntısının da devam edeceğini de 2022’de öngörüldüğünü düşünürseniz 2022 yılında da bu sıkıntıların devam edeceğini ve otomobil fiyatlarının artarak yükseleceğini görüyoruz, tahmin ediyoruz, öngörüyoruz diyelim.”

 

OCAĞA KADAR ARAÇ ALIN

Ocak ayına kadar vatandaşların araç alması gerektiğinin tavsiyesinde bulunan Çelebi, Araç alan herkesi kârlı satanların ise zararlı olacağını ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı: “Benim kişisel tavsiyem şudur şuan itibariyle özellikle Ocak ayına kadar herkes hangi marka, hangi model, ikinci el veya sıfır hiç fark etmez bulduğu otomobili alması alan herkesin kârlı olacağını satanın zararlı olacağını söyleyebilirim. Muhtemelen tekrar kur yükselişi devam ettiğinde en büyük sıkıntılardan birisi de yüzde 45-50 bandında olan sıfır otomobildeki vergilerin yapılan zamlarla yüzde 60-80’lere çıkmasından dolayı da bir ÖTV artışı olacak. Yani bu önümüzdeki 2022’inin de sonuna kadar böyle gideceğini maalesef söyleyebiliriz şuan itibariyle alan kârlı satan zararlı diyebiliriz.” Kaan Özel


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÇAMSAN ORDU’DA YENİ KALİTE DÖNEMİ Önceki Haber

ÇAMSAN ORDU’DA YENİ KALİTE DÖNEMİ 

ÜCRETLER ERİYOR HALKIN EKMEĞİ KÜÇÜLÜYOR!Sonraki Haber

ÜCRETLER ERİYOR HALKIN EKMEĞİ KÜÇÜLÜYOR!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar