Ordu
DOLAR16.8253
EURO17.5807
ALTIN979.79
reader

ODÜ’DE İLK DERSİ GÜLER VERDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ODÜ’DE İLK DERSİ GÜLER VERDİ
Abone ol
Ordu Üniversitesi 2021-2022 akademik yılı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in açılış dersi ile başladı.

Ordu Üniversitesi (ODÜ) 2021-2022 Akademik Yılı Açılış Töreni düzenlendi. Ordu Üniversitesi’nde gerçekleştirilen açılış törenine Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ile ilçe belediye başkanları, il müdürleri, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Ordu tanıtım filmi izletilmesi, protokol konuşmaları ve müzik dinletisi ile devam etti. Ardından bilgi ve tecrübesiyle Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ODÜ’lü öğrencilere 2021-2022 akademik yılının ilk dersini verdi.

RÜYALARIM GERÇEK OLDU

2006 yılında temelleri atılan üniversite ile bugünkü gelinen noktadan bahsederek ilk derse giriş yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, daha sonrasında öğrencilere enerji, gıda ve su güvenliğinin öneminden bahsetti.

Ders öncesi açıklamalarda bulunan Başkan Güler şöyle konuştu:  

“Mümkün olduğu kadar sizlerle kısa ve öz sohbet havası içerisinde faydalı olmaya çalışacağım. Nereden nereye diye düşünüyorum temelini attığımız üniversite muhteşem bir eser olarak ortaya çıktı. 2006 yılında temellerini attığımızda yaptığım konuşmada Martin Luther’in ‘I have a dream’ yani bir hayalim var sözü ile başlamıştım o zaman. Ve bu rüyanın gerçekleştiğini gördüm. Buralar çamur deryasıydı, böyle bir eserin ortaya çıkması benim rüyalarımı gerçekleştirdi. Akademik bir konuşmada yapabilirdim ama istedim ki gerçek hayattan, bulunduğumuz şartları da göz önüne alarak ileriye ışık tutan bazı noktalara dokunmanın uygun olduğunu düşündüm.” 

HER GEÇEN GÜN YERİNİ ÜST SIRA

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, açılış konuşmasında Ordu Üniversitesi’nin her geçen gün yerini üst sıralara taşıdığını söyledi. Rektör Akdoğan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:“Üniversitemize açıldığı günden bu yana katkı sağlayan, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. En başta Sayın Bakanımız Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler Beyefendi bu üniversitenin açılmasında, temelinin atılmasında ve bu günlere gelmesinde emeği vardır. Kendilerine huzurunuzda teşekkür ediyorum. Ordu Üniversitesi modern ve her türlü ihtiyaçlara cevap verebilecek kapasiteye sahip yerleşkeleriyle bilimsel, sosyal ve kültürel yaşamıyla üniversitemizi tercih eden öğrencilerimize rahat, güvenilir bir eğitim imkânı sunmaktadır. Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırmasında 2020 raporuna göre üniversitemiz 125 devlet üniversitesi arasından 42. Sırada yer alırken, Karadeniz’de öğrenci memnuniyeti noktasında 1. sıradadır. URAP 2021 sonuçlarına göre Türkiye’deki 179 üniversite arasından 83’üncü, 121 devlet üniversitesi arasından 69’uncu ve 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler arasından ise 26. sırada yer alan üniversitemiz her geçen gün yerini üst sıralara taşımaya devam etmektedir. Bu vesileyle 2021-2022 eğitim öğretim yılının her birimizin hakkında hayırlı olmasını Yüce Allah’tan temenni ediyorum.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından verilen ilk dersin ardından puan türüne göre bölüm ve programlara birinci olarak yerleşen öğrencilere ödülleri takdim edilerek biniş töreni yapıldı. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AKKUŞ ZİRVEYE YAPIŞTI!Önceki Haber

AKKUŞ ZİRVEYE YAPIŞTI!

ORDU’DA KORONAYI AZDIRAN İKİ NEDEN VARSonraki Haber

ORDU’DA KORONAYI AZDIRAN İKİ NEDEN VAR

Yorum Yazın

DURUGÖL’ÜN TAMAMININ KURTARILMASINI İSTİYORUZ
VALİ SONEL ŞEHİT AİLELERİ İLE GAZİLERİ UNUTMADI
Ihlamur ağacından düşen kişi öldü
YİNE AKPINAR’DA KAZA!
DOMUZ ETİNDE VERGİYİ İNDİRECEĞİNE AKARYAKITTA İNDİR
BİRİ BİZİ ALDATIYOR!
AK PARTİ ALIN TERİNE DEĞER VERİR
VALİLİK ESKİ VE GÜZEL GÜNLERİNE DÖNECEK
MAHKEME OBB’YE DENİZİ DOLDURAMAZSIN DEDİ
PERŞEMBE’NİN TADI TUZU BURADA
ÇAMBAŞI YAYLASI’NIN CAZİBESİ ARTTI
FATSA ADASI DOĞAL KALMALIDIR
ŞAMPİYON ALTINORDU ZABITA
ORDU KAMPI MADALYA GETİRDİ
ÖZBEKİSTAN’DAN ŞAMPİYONLUK GELDİ
ORDUSPOR 1967 TRANSFERE HIZ VERDİ
NE DURUGÖL’Ü KURTARABİLDİ NE DE NAMUSUNU KORUYABİLDİ
LGS’DE TAM PUAN ALDILAR
ALTINORDU KARA GÜNÜDE BARTIN’IN YANINDA
SAYIŞTAY’A 3 YENİ ORDULU ÜYE

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar