Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53

ODÜ’DEN İŞ HAYATINA DESTEK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ODÜ’DEN İŞ HAYATINA DESTEK
Abone ol
Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) ile birlikte 13 kişiye  ‘CNC Tezgâhlarında Teknolojik Ürünlerin İmalatı İçin SOLIDORKS, SolidCAM ve CNC Operatörlüğü Eğitimi’’ verilmesini sağladı.

Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) teknik desteği ile ‘’CNC Tezgâhlarında Teknolojik Ürünlerin İmalatı İçin SOLIDORKS, SolidCAM ve CNC Operatörlüğü Eğitimi’’ başlıklı proje düzenledi. Projemde güncel CAD/CAM yazılımları ile bilgisayarların ileri bilgi işleme avantajlarını kullanarak uzun uğraş gerektiren tasarım, analiz ve imalat gibi mühendislik süreçlerinde, kalite, maliyet ve zaman tasarrufu sağlayarak işletmelerin Ar-Ge ve inovasyon kabiliyetlerini arttırmak, katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesini, eğitim kurumları-sanayi işbirliği ile beşeri sermayenin geliştirilmesini, bölgenin kalkınma girişimlerinin güçlendirilmesi, rekabet gücünün ve yaşam kalitesinin arttırılması hedeflendi.

 

30 KİŞİ 13 GÜN EĞİTİM ALDI

 

Bu hedef doğrultusunda 8-28 Ekim tarihleri aralığında Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu yerleşkesinde, TEKYAZ Teknolojik Yazılımlar Mak. Tic. A.Ş.’nin alanında uzman personellerinin katılımlarıyla Ordu Üniversitesi öğretim elemanlarından 4 kişiye, teknik personellerinden 1 kişiye ve okul öğrencilerinden 19 kişiye, ayrıca Ordu Büyük Şehir Belediyesi ve Altınordu Belediyesinden 2 makine mühendisine ve çeşitli sektörlerde imalat yapan işletmelerdeki diğer meslek gruplarından 4 kişinin aralarında bulunduğu toplam 30 kişilik bir gruba 13 gün, 104 saat eğitim verildi.

 

PROJE BAŞARI İLE SONUÇLANDI

Proje koordinatörü Kaan Kurucu, eğitimler sonucunda katılımcıların bilgisayarlarla bütünleşik imalatın unsurlarını oluşturan SOLIDWORKS yazılımı ile sektörde ihtiyaç duyulan ürünlerin tasarımını, SolidCAM yazılımı ile tasarımları fiziksel parçalara dönüştüren makineleri çalıştıran takım yollarının üretimini ve CNC tezgâhlarında çağın gerektirdiği kaliteli ve hızlı üretim anlayışı içerisinde ürün imal edilmesine kadar olan tüm süreçleri gerçekleştirebilme yetisi kazandığını söyledi. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÜRETİM İŞTE BÖYLE BİR ŞEYÖnceki Haber

ÜRETİM İŞTE BÖYLE BİR ŞEY

Çaybaşı İngilizce konuşacakSonraki Haber

Çaybaşı İngilizce konuşacak

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar