Ordu
DOLAR9.5162
EURO11.0446
ALTIN551.13

ÖĞRENCİLER KALEM TUTUYOR!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÖĞRENCİLER KALEM TUTUYOR!
Abone ol
Geçtiğimiz yıl tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına alan koronavirüs salgını, eğitimi de sekteye uğrattı. Öğrencilerin aylardır okullara hasret kalmasıyla birlikte yazma becerisinin azalmaya başlamasıyla  ‘Eğitim Günlükleri -Yaratıcı Yazarlık’  projesi hayata geçirildi. Projeyle öğrencilerin yazma becerilerinin arttırılması hedefleniyor.

Okulların Kovid-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçmesiyle birlikte öğrenciler derslerini gerek EBA TV gerekse EBA Portalı üzerinden öğretmenleri eşliğinde çevrim içi olarak yapmaya başladılar. Öğrencilerin okullarından uzak kalmaları soncu öğrencilerin yazma becerilerinin azaldığı ve yazmaya fazla zaman ayırmadığı gözlemlendi. Bu kapsamda pandemi döneminde öğrencilerin yazma becerilerini yeniden kazandırmak amacıyla ‘Eğitim Günlükleri -Yaratıcı Yazarlık’ adlı e-Twinning Projesi başlatıldı. Perşembe Çaka-Çaytepe Ortaokulundan Kenan Sayılır ve Altınordu Ortaokulundan Sinan Sayılır öncülüğünde ocak ayında başlayan projede, 10-14 yaş aralığında bulunan 100’e yakın öğrenci ile birlikte, çeşitli yazın türleri ile ilgili yaratıcı yazıların yazılacağı, çeşitli Web 2.0 aracı kullanılarak etkinliklerin hazırlanması amaçlanıyor. Mayıs ayında sona ermesi planlanan proje ile öğrencilerin yazma becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

PROJEYE BİRÇOK ÖĞRETMEN DESTEK VERİYOR

Projeye Ordu, Denizli ve Azerbaycan’daki öğretmenler de destek veriyor. Bu kapsamda Ordu’daki okullar arasında Altınordu Mehmet Akif Ersoy Ortaokulundan Yasemin Poyraz Sarı,  Altınordu Haki Yener İlkokulundan Serpil Melikoğlu, Altınordu Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulundan Yeliz Tanrıver, Ulubey Şehit Mithat Eren Ortaokulundan Mervegül Şahinkaya, Altınordu Ortaokulundan Tülin Sayılır, Altınordu Mehmet Akif Ersoy Ortaokulundan Yasin Eren, Denizli Merkezefendi Adalet Ortaokulundan Mesut Kocakulak ve Azerbaycan Lankaran 7 Nomreli Tam Orta Mekteb’den Arzu Malikova proje ortağı olarak yer alıyor.

“CORONA GELDİĞİN YERE GERİ DÖN”

Proje kapsamında Haki Yener İlkokul öğrencisi Ceren Davutoğlu, canlı derslerde yaşadığı sorunları kaleme döktü. “Corona Geldiğin Yere Geri Dön” başlığı altında yaşadıklarını kağıda döken Davutoğlu, “(…) Bir gün canlı derse girmiştim. Öğretmenimiz deftere yazı yazdırıyordu. Benim defterimin yanında su vardı. Su defterimin üstüne döküldü. Üzüldüm ama öğretmenime hiç çaktırmadım. Bu anım çok korkunçtu. Şimdi bir tane anı daha aklıma geldi. Bir gün yeniden online dersteydim. Dersimiz Fen Bilimleriydi. Öğretmenim bana soru okutacaktı. Kalktım okudum, öğretmenim  ‘yanlış yeri okuyorsun’ dedi. Hâlbuki ben doğru yeri okuyordum. Öğretmenimin açtığı kitapla benim kitabım aynı ama cümlesi değişikti. Olayı böylece çözmüş olduk. Şimdi aşı zamanı, aşıyı olup okulumuza güvenle gidebilmeyi, arkadaşlarıma, öğretmenime sarılmayı çok istiyorum. Güzel günler çabuk gelin. Bizler de hayatın önemini, yaşamın tadını daha iyi anlayalım. Kıymetini bilelim” ifadelerinde bulundu. ORDU OLAY                                                                                                                      

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘STOP ERDOĞAN’A ORDU’DAN CEVAPÖnceki Haber

‘STOP ERDOĞAN’A ORDU’DAN CEVAP

KAYMAKAMDAN CEMRE'YE HEDİYESonraki Haber

KAYMAKAMDAN CEMRE'YE HEDİYE

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar