Ordu
DOLAR17.2087
EURO17.6559
ALTIN978.12
reader

ÖĞRENCİLERİNDEN ESİNLENDİ ROMAN YAZDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÖĞRENCİLERİNDEN ESİNLENDİ ROMAN YAZDI
Abone ol
Altınordu İmam Hatip Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Demet Deveci, öğrencilerine proje ödevi olarak verdiği pandemi yazılarından esinlenerek, ‘Pandemi Günlüğüm’ adlı kitap kaleme aldı. Yarın, Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nde kitapseverlerle buluşacak olan kitabın geliri, SMA hastası 3,5 yaşındaki Ebrar Karaca’ya bağışlanacak.

Altınordu İmam Hatip Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Demet Deveci, pandemi sürecini anlatan ‘Pandemi Günlüğüm’ adlı roman yazdı. Bir öğrencinin günlüğü şeklinde kurgulanan 170 sayfalık kitapta, öğrencilerin uzaktan eğitimde yaşadıklarının yanı sıra farklı yaş ve meslek gruplarının bu süreçte yaşadığı sorunlara yer veriliyor. 1 yıllık çalışma sonrasında ortaya çıkan kitap yarın, Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nde kitapseverlerle buluşacak. Kitaptan elde edilecek gelir ise 3,5 yaşındaki SMA hastası Ebrar Karaca’ya bağışlanacak.

‘ÖĞRENCİLERDEN PANDEMİ SÜRECİNDE GÜNLÜK YAZMALARINI İSTEDİM’

 

Kitap ile ilgili açıklamalarda bulunan Altınordu İmam Hatip Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Demet Deveci, öğrencilerine proje ödevi olarak verdiği günlüklerden esinlenerek kaleme aldığını söyledi. Deveci, “Bilindiği gibi 2020 yılının mart ayında hayatımıza giren koronavirüs salgını, yediden yetmişe herkesin yaşamında olumsuzluklar yaşattı. Pandemi sürecinden etkilenenlerin başında da şüphesiz ki öğrenciler geldi. Yüz yüze eğitime ara verildi, uzaktan eğitime geçildi. Biz öğretmenler olarak tüm öğrencilerin eğitiminin aksamaması için tüm çabamızı verdik. Pandemi döneminde öğrencilerimin hem evde daha iyi vakit geçirebilmesi hem de pandemi ile ilgili ne düşündüklerini, hissettiklerini öğrenmek için proje ödevi verdim. Ödev kapsamında öğrencilerden pandemi sürecinde günlük yazmalarını istedim. Hazırlanan ödevleri teslim alıp okuduğumda böyle bir kitap yazmaya karar verdim. Öğrencilerim anlattı, ben yazdım. Güzel bir kitap ortaya çıktı. Bunu tüm kitapseverlerle paylaşmak istedik” dedi.

 

 

KİTABIN GELİRİ EBRAR BEBEĞE

 

Deveci, kitaptan elde edilecek gelirin ise SMA hastası Ebrar bebeğe bağışlanacağını kaydederek, kitabın ilk kez Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde açılacak olan Kitap Fuarı’nda kitapseverlerle buluşacağını ifade etti. Deveci, “Sosyal mesajlara da sıklıkla yer verilen ‘Pandemi Günlüğüm’ kitabının geliri SMA hastası Ebrar bebeğe bağışlanacak. Ebrar için kitaplığınızda bu kitaba da yer açmanızı diliyor, desteğiniz için sizleri 21-22-25-26 Mayıs tarihlerinde Ordu Kültür Ve Sanat Merkezi'nde düzenlenecek olan Ordu Kitap Fuarı'na bekliyoruz” diye konuştu.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
FANTASTİK SERGİ-FESTİVAL SİZİ BEKLİYOR: KARADENİZ MASALLARIÖnceki Haber

FANTASTİK SERGİ-FESTİVAL SİZİ BEKLİYOR:...

DAYANIŞMA ÇEMBERİ KÖY OKULLARI YARARINA KERMES DÜZENLEDİSonraki Haber

DAYANIŞMA ÇEMBERİ KÖY OKULLARI YARARINA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar