Ordu
DOLAR18.8383
EURO20.3282
ALTIN1128.4

OKSİJEN TİYATRO İZMİR -URLA FELSEFE GÜNLERİNDE SAHNE ALDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OKSİJEN TİYATRO İZMİR -URLA FELSEFE GÜNLERİNDE SAHNE ALDI
Abone ol
Urla Felsefe Gönüllüleri Platformu 7-8 Ekim 2022 tarihlerinde  bilgi, bilimsellik ve felsefe başlıklı bu yıl 7.’sini düzenlediği felsefe günlerini tertipledi. Bu programın son günü 8 Ekim’de  Oksijen Tiyatro  “Her Şey Her Şeyin İçinde“  felsefik oyunu okuma tiyatrosu olarak sergiledi. 

Oyun: M.Ö.500’de Klasomenai (Urla) da yaşamış doğa felsefecisi Anaksagoras, 1900’lerde yaşamış teorik fizikçi Einstein ve 13.yüzyılda yaşamış tasavvuf, halk şairi Yunus Emre’nin zamanın bir yerinde karşılaşırsa ne olur üzerine kurulmuş bir öyküyü sunuyor seyirciye. İlgi çekici bir konu diğer ilgi çekici konu ise oyunun yönetmeni Gülçin Üstüntaş’ın yıllar sonra Ordu’da bir oyun yönetmesi oldu. Gülçin Üstüntaş böylesi güzel projeyi Oksijen Tiyatro’nun deneyimli kadrosu ile gerçekleştirdi. İlk çalışmaları dijital ortamda yapılan oyun, çıkmaya yakın Ordu’da tüm ekiple birlikte çalışarak tamamladı.

 

 “HER ŞEY HER ŞEYİN İÇİNDE“

Gözde Özelce’nin yazdığı Gülçin Üstüntaş’ın yönettiği oyunda Erhan Özçelik, Yasin Akyüz, Gökhan Uzunlar , Nurgül Çoluk rol aldı. Efekt - ışık kumandada Kasım Uysal görev aldı. Urla turnesine çıkmadan önce 6 Ekim Perşembe saat:20.00’da Oksijen Cep Sahnede seyircisi ile buluşan oyun büyük beğeni aldı ve bunun oluşturduğu motivasyon kazandı.

8 Ekim 2022 Cumartesi Saat:17.00’de Urla Tamirhane Binası’nda sergilenen oyunu İzmir’de bulunan Ordulular destekledi.  Sempozyumun o günkü oturumunu yöneten Felsefe Araştırmacısı Ordulu Hakan Poyraz,  Karabağlar Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ordulu Can Ersoy ve eşi; İzmir Ordulular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Saytaş , Konak Belediyesi Sanathane Sorumlusu Hikmet Altan, Karşıyaka Belediyesi Tiyatro Sorumlusu Mürüvvet Aydın ve kalabalık felsefe grubu, öğretmen ve öğrencileri tarafından seyredildi. Büyük beğeni alan oyuna bir seyircinin, “Bize tiyatro şöleni yaşattınız.” sözleri oyunun özelliğini ve güzelliğini ortaya çıkardı.

Oksijen Tiyatro Genel Sanat Yönetmeni Nurgül Çoluk, oyun sonundaki konuşmasında: “Her Şey Her Şeyin İçinde” felsefi oyununu Okuma Tiyatrosu olarak Urla Felsefe Günleri’nde sergilemekten onur ve mutluluk duyduk. Bizi davet eden Urla Felsefe Gönüllüleri Platformu’na ve yazarımız Gözde Özelce’ye çok teşekkür ederim.” dedi.  Sahnede kendisine ‘Oksijen Tiyatro’ damgalı heybe çantasıyla Ordu fındığı armağan edildi.

Oyunun Yönetmeni Gülçin Üstüntaş oyun sonrası konuşmasında ekibi tek tek seyirciye tanıtarak, “Tüm organizasyonda emeği geçenlere ve bizimle birebir ilgilenen sevgili yazarımız Gözde Özelce’ye çok teşekkür ederim. Biz Ordulular olarak karşınızdayız, seyircilerimiz arasında da Ordulular var ve Ordu’ya gelmiş olanlarınız var. Güzel bir buluşma oldu. Teşekkür ederiz.” dedi. Arif Kalafat


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
45 YIL SONRA İLK OKULUMUZDAYIZÖnceki Haber

45 YIL SONRA İLK OKULUMUZDAYIZ

‘IHLAMURU KAYNATMAYIN DEMLEYİN’Sonraki Haber

‘IHLAMURU KAYNATMAYIN DEMLEYİN’

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar