Ordu
DOLAR13.6483
EURO15.2021
ALTIN788.24
reader

OKTAY KAPTAN CHP HEYETİNİN ORDU ZİYARETİNİ YAZDI  

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OKTAY KAPTAN CHP HEYETİNİN ORDU ZİYARETİNİ YAZDI  
Abone ol

Ben bu Seyit Torun öncülüğündeki heyeti Kurul Kalesi’nin arka yüzüne de bekliyorum. Tatlı su siyasetçisi Rize’de dere taşındaki yosunun güzelliğini fark edecek kadar romantik ve dikkatli ama kendi şehrindeki 2300 senelik Kurul Kalesi’ndeki kültürün dibini oyan taş ocağını göremeyecek kadar da akılsız ve de kör.

Sadece taş ocağı da değil, o taş ocağı sahiplerini incitmemek için, Ordu-Çambaşı yolunu, Sağırlı köyünün en verimli arazisinin ortasından bodoslama, 10 metre yükseklikte ve 75 metre genişlikte geçirilen yol güzergahını da görmezden gelecek kadar uyanık bir siyasetçidir Seyit Torun.

Çok merak ediyor ve de soruyorum Seyit Torun’a, bu taş ocağının kendi siyasi ikbalinde bir faydası olmuş mudur? Çünkü bu ocak onun Ordu belediye başkanlığında açılmıştı. Sayın Kılıçdaroğlu “Biz dürüst siyaset yapıp dürüst yönetici olacağız” derken, ben hep bunları düşünüyorum. Söz ile eylem bir olmayınca, söze inanmak olanaksız.

Seyit Torun Ordu Belediye Başkanı olduğu dönemde şehircilik ve çevre adına çok büyük hatalar oldu. Torun’un son hatası da İmar yönetmeliklerin karşın meclis kararıyla ruhsatlandırdığı Anemon otel oldu.

Şehrin denizle kıyısına 5 katlı kütle betonla duvar çekti. Tüm bu yanlışlığın karşılığı belediyeye cenaze aracı bağışı yapıldı Anemon otel tarafından.

Seyit Torun önceki gün Ordu Hilton Otel’de basın toplantısı yaptı. Bence basın toplantısının yeri Anemon olmalıydı. ‘Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz’ demiş Ziya Paşa. Ne kadar doğru. Lafa da bakılmaz gülücüklere de bakılmaz bakılmamalı da. Derdimiz çok, yerimiz yok. Yazıklar olsun Orduluyla dalga geçildi resmen.

Seyit Torun basit bir milletvekili değil. CHP gibi devlet kurmuş bir partinin, üstelik de Ata’mızın partisinin genel başkan yardımcılığına getirilmiş bir zat.  Genel Başkan Kılıçdaroğlu da öyle. Onların hata yapma şansları yok. Olmaması da gerekir.

Bu kadar olumsuz yönetim zafiyeti olan Tayyip Erdoğan halen yönetimde ise bu Erdoğan’ın başarısından çok ana muhalefet partisinin başarısızlığıdır. Sen YSK’nın son dakikada seçim kanunu değiştirmesine karşı çıkmayacaksın ondan sonra da kalkıp, akılsız başın cezasını ayaklar çeker örneği ile hak hukuk adalet diye 430 kilometre yürüyeceksin.

Mevcut hukukuna ve de hakkına sahip olamayan adama, kimse hak hukuk vermez. Nitekim de vermediler ve ülke bu duruma geldi. Beceriksizlikleri yüzünden, güzel ülkemiz tek adam rejimine mahkum edildi.

Çatlayacağım yahu. Adam gitmiş Rize’deki derenin taşındaki yosunun güzelliğini televizyonda ballandıra ballandıra millete anlatıyor da kültür dolu Melet vadisinde olanları görmüyor. Eğer taştaki yosunları çok beğendin ise git onu evde eşine ve çocuklarına anlat. Bizim için de adam kayırmadan ülkenin kaynaklarına ve kültürüne sahip çıkarak gel onu anlat.

Benim kişisel görüşüm bunlar.

Ordu İli Kültür ve Kalkınma Vakfı Eski Başkanı Oktay Kaptan


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÖNEMLİ OLAN NEREDEN BULDUN DİYE SORABİLMEKTİRÖnceki Haber

ÖNEMLİ OLAN NEREDEN BULDUN DİYE SORABİLM...

ÜLKE NEFESSİZ ORDU NEFESSİZ PERŞEMBE NEFESSİZ KALMIŞSonraki Haber

ÜLKE NEFESSİZ ORDU NEFESSİZ PERŞEMBE NEF...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar