VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9201
EURO18.2844
ALTIN1023.5
reader

ÖLÜM AŞISIZLAR YA DA EKSİK AŞILILARDA!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÖLÜM AŞISIZLAR YA DA EKSİK AŞILILARDA!
Abone ol
Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “Vefat edenlerin yüzde 90’ından fazlası aşı yaptırmayan veya eksik aşı yaptıranlar. Herkesi aşılarını eksiksiz bir şekilde yaptırmaya davet ediyoruz. Koruyuculuk açısından 3. doz hatırlatma aşısı son derece önemli. ” dedi.

Her hafta Pazartesi günleri yapılan Kovid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı, bugün de Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında gerçekleştirildi. Kovid-19 Pandemisi ile mücadelede 91. haftanın geride kaldığını belirten Dr. Fatih Aydın, “Pandemi ile mücadelenin bilinen en etkili yolu aşıdır. Biz de ilimizde aşılama çalışmalarına özel bir önem veriyoruz. Hedef nüfusumuz içerisinde en az bir doz aşı yaptıran vatandaşlarımızın oranı %91,05’e ulaştı. En az iki doz aşı olmuş 18 yaş ve üzeri nüfusta %85.4’lük aşılama oranı ile Türkiye genelindeki birinciliğimizi sürdürüyoruz. En az iki doz aşı olmuş 12 yaş ve üzeri nüfusta ise %82.42’lik oranla yine ilk sıralarda yer almaktayız. Bugüne kadar 567.991 birinci doz, 549.606 ikinci doz, 173.732 üçüncü doz olmak üzere toplamda 1.291.732 doz aşı yaptık” dedi.

VEFAT EDENLER AŞISIZLAR YA DA EKSİK AŞILILAR

Kovid-19 pandemisinden dolayı vefat edenlerin %90’ından fazlasının, aşı yaptırmayan veya eksik aşı yaptıranlar olduğuna dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “Aşı sırası gelen vatandaşlarımızın mutlak suretle aşılarını yaptırmalarını istiyoruz. Zira, Covid-19 pandemisinden vefat edenlerin %90’ından fazlası aşı yaptırmayan veya eksik aşı yaptıran vatandaşlarımızdır. Özellikle 60 yaş ve üzeri riskli grupta yer alan vatandaşlarımız, aşılarını tamamlamaları gerekir. İl Sağlık Müdürlüğü olarak, aşı sırası gelen vatandaşlarımıza aşılarını yaptırmaları için her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Toplum Sağlığı ve Aile Sağlığı Merkezlerimizde görevli hekimlerimiz kendilerini arıyorlar, SMS mesajı gönderiyoruz. Fakat, vatandaşlarımızda bir rehavet oluştur. Rahat davranıyorlar. Bizler görüyoruz ki, pandemiden vefat edenlerin büyük bir çoğunluğu hiç aşı olmayanlar veya aşılarını tam yaptırmayanlar. Onun için herkesi aşılarını eksiksiz bir şekilde yaptırmaya davet ediyoruz. Koruyuculuk açısından 3. doz hatırlatma aşısı son derece önemli. Sırası gelen herkesin 3. doz hatırlatma aşısını mutlaka yaptırmalarını istiyoruz” diye konuştu. ORDU OLAY

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DESTEKLER İÇİN BAŞVURU TARİHİ UZATILDIÖnceki Haber

DESTEKLER İÇİN BAŞVURU TARİHİ UZATILDI

YENİ TRAKTÖRLE İLK KAZA VE ÖLÜM!Sonraki Haber

YENİ TRAKTÖRLE İLK KAZA VE ÖLÜM!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar