Ordu
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28
reader

ÖNCEKİ AK PARTİ MİLLETİN İÇİNDEYDİ BUGÜNKÜ LOJMAN VE MAKAM ARABALARINDA

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÖNCEKİ AK PARTİ MİLLETİN İÇİNDEYDİ BUGÜNKÜ LOJMAN VE MAKAM ARABALARINDA
Abone ol
Ordu eski Milletvekili Eyüp Fatsa, başlangıçtaki AK Parti ile bugünkü AK Parti’nin aynı olmadığını, önceki AK Parti’nin milletin içinde, bugünkü AK Partinin ise lojman ve makam arabalarında olduğunu söyledi.

Ezber Bozan Açıklamalar

Eyüp Fatsa; ‘Yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişirsen ne yol kalır, ne de dost. Eyüp Fatsa'yı alıp, yerine çok daha altında hizmet yapan getiriliyor, bu da partiye zarar veriyorsa ne kadar doğrudur? diyerek, partide yaşanan değişimin yanlışlığına dikkat çekti.

Kimsenin trenden inmek gibi bir keyfiyet içinde olmadığını belirten Fatsa, “Ancak insanları trenden zorla atıyorlar, korsanlar var trende, ele geçirmişler. Üstelik kendilerinin dışındaki insanların trene binmesine de müsaade etmiyorlar.” dedi.

AK Parti kurucu üyelerinden Ordu eski Milletvekili Eyüp Fatsa, AK Parti’nin kuruluşunda bugüne gelinen noktayı Oney Flaş FM’deki Bir Konu Bir Konuk programında Hakan Korkmaz’a anlattı. Eyüp Fatsa konuyla ilgili sorulan soruya verdiği cevabında şunları söyledi;

MİLLETİMİZ BİZE GÜÇ VERDİ, DESTEK OLDU

AK Parti'nin kurucularındanım ve hala üyesiyim. AK Parti 2001 yılında ülkenin kuşatılmış siyasetini yarma harekatı olarak siyasette yerini aldı. Milletimiz 2012’ye kadar partisini sorgulamadı, ne yapmak isterse destek verdi. Parlamentoda gücünün yetmediği yerde referandumlarda destek oldu, güç verdi. Bu böyle olunca bizim millete karşı sorumluluk ve görevlerimiz de katlanarak arttı.

YOLA ÇIKARKEN Kİ KURALIMIZ MİLLETTEN KOPMAMAKTI

Biz yola çıkarken milletimizle hemhal olmayı, onların içinden birileri olmayı kural olarak belledik. Sayın Başbakan, o zaman siyasi yasaklı olduğu için partimizin Genel Başkanı Tayyip Bey; ‘Artık milletin içinden siyaset yapacağız, lojmanlarda oturmayacağız’ dedi.

Sayın Genel Başkanın kendisi de Başbakan olunca Çankaya'da çok güzel bir Başbakanlık konutu olmasına rağmen, ‘Halkımla iç içe oturacağım’ dedi gitti Keçiören' de bir apartman dairesinde oturdu. Apartman dairesinde oturan Tayyip Beyi bu millet çok sevdi. Evine gelirken, evinden giderken çaycı, dolmuşçu, taksici, manav, kasap, çocuklar, yaşlılar, gençlerle, herkesle hep hasbihal içinde oldu. Herkes evinin bir ferdi gibi gördü Tayyip Erdoğan’ı. Belki olay Keçiören'de yaşandı ama yayılan dalga Türkiye'de karşılık buldu.

AK PARTİ MİLLETİN İÇİNDEN LOJMANLARA VE MAKAM ARABALARINA GERİ DÖNDÜ

Böylesine çok iddialı bir şekilde işe başlamamıza rağmen maalesef yine eskiye dönüldü. Lojman saltanatı üstten aşağı her tarafı sardı. Bugün tartışılması gereken şeylerden biri de makam arabaları. Ülkede makam arabası saltanatı kuruldu. Bizim bu makam arabalar genelde Alman patentlidir. Almanya ile bizim nüfusumuz ve yüzölçümümüz çok yakındır. Ama Almanya’da makam arabası sayısı 13 bin civarında olduğu halde bu rakam bizde 125 binin üzerindedir. Deme o ki, başlangıçta çok iyi niyetle çıktığımız yolda başarılı olamadık, eski hastalıklar geri geldi. Lojman ve makam arabası saltanatına geri dönüldü.

YOLA ÇIKILANLAR YOLDA BULUNANLARA DEĞİŞİLDİ…

Siyasetin kendini yenilemesi gayet normaldir. 85 milyonluk bir ülkeyiz.  Yani bu ülkede her birimizin yapmış olduğu görevi yapacak çok sayıda insan var. Değişim gerekli. Ancak bu değişim olurken Eyüp Fatsa'yı alıp ta yerine koyduğunuz kişi eğer Eyüp Fatsa'nın çok çok daha altında hizmetler yapıyor ve partiye ve bölgesine zarar veriyorsa bu doğru mudur? Meşhur bir söz var; “Yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişirsen ne yol kalır ne de dost kalır. Bunun üzerinde herkes düşünmeli.”

TAYYİP BEY’İN İSTEDİĞİ MİLLETVEKİLİ KALDI MI?

Tayyip Bey, ‘Bir insan benim partimde milletvekili olacaksa ben ondan iki yerde hizmet almalıyım. Hem Meclis’te aktif olmalı, hem de tabanda milletin içinde aktif olmalı’ derdi. Şimdi bakalım, bu iddia kaldı mı? Var, kaldı deniyorsa problem yok demektir.

KORSANLAR TRENİ ELE GEÇİRMİŞ, İNSANLARI AŞAĞI ATIYORLAR

Hiç bir zaman inanmadığım şeyi söylemem. Hiç kimseye de hoşuna gidecek yalan söylemedim. Şimdi bakalım, AK Parti’yi kuran Kurucular Kurulu’ndan partide kaç kişi kalmış? Partide Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlık yapmış,  yani çok önemli görevlerde bulunmuş insanlar bugün aynı parti içerisinde birlikte yürümüyorsa veya ayrılmışsa bunu sorgulamak gerekmiyor mu? Ama bizde sorgulamalar hep tek taraflı oldu; hep gidenler sorgulandı. Neden gittiğini hiç sorgulamadık. Kimsenin trenden inmek gibi bir keyfiyet yok. Ancak bazen insanları trenden zorla atıyorlar, korsanlar var trende, ele geçirmişler. Onlar kim denirse; durumdan vazife çıkartarak kraldan fazla kralcılık yapanlar. Üstelik kendilerinin dışında insanların trene binmesine de müsaade etmiyorlar.”


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MANTAR HASADINI KAYMAKAM BAŞLATTI  Önceki Haber

MANTAR HASADINI KAYMAKAM BAŞLATTI  

AK PARTİ’NİN BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİSonraki Haber

AK PARTİ’NİN BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar