VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.8924
EURO18.4305
ALTIN1026.8
reader

ORÇEV’DEN OBB BAŞKANI GÜLER’E:GÜNAYDIN

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORÇEV’DEN OBB BAŞKANI GÜLER’E:GÜNAYDIN
Abone ol
Ordu Çevre Derneği, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in “HES’ler can suyu bile bırakmadılar” açıklamasını eleştirerek, “Güler Enerji Bakanı iken HES’leri teşvik etmekten dolayı sorumluluğundan kurtulamaz” denildi.

Ordu Çevre Derneği yönetim kurulu adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:  “Bir okulun yaptığı “yenilebilir enerji” konulu sempozyumda konuşma yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, HES’leri eleştirmiş. HES’lerde hesapsız kitapsız işler yapıldığını söylemiş. Sayın Başkan, Enerji Bakanı iken HES’lerin yapılması için yaptıkları kolaylıkları unutmadık. Şimdi çıkıp HES’leri eleştiriyor. İnandırıcılığı yok. Melet Irmağı üzerindeki HES’ler için yol yapmakla övünen Başkan’ın yaptığı eleştiri günü kurtarma ve yeni politikalarına zemin hazırlamaktır. Ayrıca yeni HES projeleri için Ordu Büyükşehir Belediye’nin görüşleri hep olumlu olmuş, HES yapımında sakınca görmemişlerdir.

YENİ HES PROJELERİ HAKKINA NE DÜŞÜNÜYOR

Korgan ve Gölköy ilçelerinde HES’ler için imar değişikliği yapmak isteyen de kendileri. Ancak Ordu Çevre Derneği ve yöre halkı olarak açtığımız davalarla Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin imar değişikliği girişimini engelledik. Başkanın söylediğiyle uygulaması birbirine uymuyor. Başkan HES furyasının bittiğini söyleyerek algı operasyonu yapıyor. Şu an Melet Irmağı üzerinde 3, Gölköy’de 1, Bolaman Irmağı üzerinde 4 HES projesi ve planlaması var. Başkan bunları biliyor ama bilmezlikten geliyor.”

KENDİ UYGULAMALARIYLA ÇELİŞİYOR

Ordu Belediye Başkanı Hilmi Güler’in açıklaması amaçlı. Başkan (RES) rüzgar enerjisi santrallerinin ve (GES) güneş enerjisi santrallerinin projelerinin altyapısını oluşturuyor. Şu an enerji üretim tesislerimizin çalışma kapasitesi yüzde 40. HES’ler haftada bir-iki gün çalışıyor. Elektrik üretilmese de nasılsa parası ödeniyor. Yapılan enerji yatırımları nedeniyle halk ucuza elektrik tüketme olanağı bulamıyor. Bu tür açıklamalar, yanıltıcı. Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hilmi Güler’in söyledikleriyle uygulamaları çelişkili. İnandırıcılığı yok.” ORDU OLAY 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TÜRKİYE’DE EKONOMİK-SİYASİ KRİZ VE ÇÖZÜMLERÖnceki Haber

TÜRKİYE’DE EKONOMİK-SİYASİ KRİZ VE ÇÖZÜM...

HEPSİ ÜNYE’DE ELE GEÇİRİLDİ Sonraki Haber

HEPSİ ÜNYE’DE ELE GEÇİRİLDİ 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar