Ordu
DOLAR9.5499
EURO11.097
ALTIN549.87

ORDU EĞİTİMİ KORONA OLDU!      

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU EĞİTİMİ KORONA OLDU!      
Abone ol
Eğitim-İş Ordu Şubesi Başkanı Neşet Sayman, Ordu’daki okullarda çok sayıda öğretmen ve öğrencinin Kovid-19 testi pozitif çıktığını belirterek başta aşılama olmak üzere gereken önlemler alınmadan yüz yüze eğitime başlanmasına tepki gösterdi.      

Yazılı bir açıklama yapan Eğitim-İş Ordu Şubesi Başkanı Sayman, şu ifadelere yer verdi: “Okullarımızdan ulaşan bilgilere göre Ordu’daki bazı okullarda çok sayıda öğretmen ve öğrencimizin Kovid-19 testi pozitif çıkmıştır. Kimi okullarımızda yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitime geçilmiş; kimi okullarımızda ise pozitif çıkan öğretmen ve öğrenciler karantinaya alınarak yüz yüze eğitime devam edilmiştir. Vaka durumu pozitif çıkan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ne yazık ki yaşanan süreç beklenen sondur.

BİTEN KORONA YENİDEN BAŞLADI

İktidar partisi büyük bir sorumsuzluk örneği göstererek her ilde “lebalep” kongreler yaptı. Yetmedi on binlerce insanı illerden tıklım tıklım otobüslerle Ankara’ya taşıdı ve “maske-mesafe-hijyen” dikkate alınmadan miting havasında genel kurul gerçekleştirdi. “Balık baştan kokar” sözü gerçek oldu ve devleti yönetenlerin Kovit 19 konusundaki özensiz tavrına bağlı olarak toplumda kurallara uyma hassasiyeti azaldı. Ve çoğalan vakalara bağlı olarak eğitim emekçileri ve öğrencilerimiz virüse yakalandı.

Birçok kentimizde azalan vakalar tekrar patladı. Ülkemizdeki günlük vaka sayısı ise üçe katlandı. Şimdi yeniden alınacak önlemlerden söz edilmeye başlandı. Daha yeni başladığımız yüz yüze eğitimi riske attınız. Kan ağlayan esnafı, işsizi, çalışanı ve emeği ile geçinen herkesi yeniden kapanma korkusu içinde bıraktınız. Aylardır işyerleri kapalı esnafın umutlarını söndürdünüz.

AŞILAMA OLMADAN EĞİTİM BAŞLAMAMALIYDI

Sendikamız, eğitim emekçilerinin aşılanma süreci tamamlanmadan yüz yüze eğitime geçilmesin diye, Milli Eğitim Bakanlığını ve yöneticilerimizi onlarca kez uyardı. Ama uyarılara kulaklarınızı tıkadınız. Öğretmenlerin aşılanma sürecindeki tek başarınız, “Öğretmenler aşılanıyor” yalanıyla kamuoyunu yanıltmak olmuştur.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
OBB İYİLEŞTİREN BİTKİLER DİKMELİ Önceki Haber

OBB İYİLEŞTİREN BİTKİLER DİKMELİ 

BU NASIL SEVGİSonraki Haber

BU NASIL SEVGİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar