Ordu
DOLAR18.5838
EURO18.3527
ALTIN1020.3
reader

ORDU KÜLTÜRÜYLE UYUMLU DEĞİL   

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU KÜLTÜRÜYLE UYUMLU DEĞİL   
Abone ol
Altınordu’da ilçesinde karayolu üzerindeki taş duvarlara Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan görsellere “Ordu kültürüyle uyumlu değil” diyen Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya tepki gösterdi.

Altınordu’nun Kumbaşı, Güzelyalı, Kirazlimanı ve Taşbaşı mahallerinde karayolu üzerinde bulunan taş duvarlara Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli görseller yapılmaya başlandı. Vosvos ve çeşitli görseller hakkında açıklama yapan Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, “Yapılan görseller Ordu kültürüyle ilgili değil. Bir iş yapılıyorsa Ordu kültürünü ve doğal güzellikler değerlendirilebilirdi.” dedi.

 

ORDU’YA UYGUN DEĞİLLER        

 

Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya yapılanları doğru bulmadıklarını belirterek, “Ordu Belediyesi bu anlamsız görsellerle ne amaçlıyor anlamış değiliz. Yandaşlara para aktarmanın aracı mı oluyor, diye düşünmekten başka bir şey akla gelmiyor. Ordu kültürüyle uyumlu değil. Ordu’da vosvos şenliği oldu diye duvarların neredeyse çoğunun vosvos görselleriyle doldurmanın anlamı nedir? Yeni yapılmaya başlanan görseller ise tam bir facia. Kime sorarsanız sorun Ordu kültürüyle bağlantı kuramaz. Serendemiz, şelalelerimiz, yaylalarımız, tarihi mimari yapılarımız var. Bunlar yapılsaydı Ordu’nun tanıtımına katkısı olurdu. Aynı görsellerle tüm duvarları doldurmanın amaçı nedir? Belediye borçlanma yetkisini bu gereksiz görsellere harcama yapmak için mi alıyor diye sormaktan da kendimizi alamıyoruz. Duvarlara vosvos da yapılır. Ordu’da şenliği oldu ancak bu kadar abartmanın anlamı nedir? Karayolundan geçenler, görseller sayesinde Ordu’yu tanımalı. Soruyoruz, bu görsellerle Ordu’yu tanıtmış mı oluyorsunuz? Tek sözcükle yazık diyoruz.” diye konuştu. ORDU OLAY  

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HERKESİN YÜZÜNÜN GÜLDÜĞÜ BİR ŞEHİR ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZÖnceki Haber

HERKESİN YÜZÜNÜN GÜLDÜĞÜ BİR ŞEHİR ÇALIŞ...

FINDIKTA DALDAN DÜŞMEDEN YAPILAN HER HASAT ERKENDİRSonraki Haber

FINDIKTA DALDAN DÜŞMEDEN YAPILAN HER HAS...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar