Ordu
DOLAR18.5813
EURO18.3718
ALTIN1020.6
reader

ORDU MAVİ YEMİŞTE İDDİALI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU MAVİ YEMİŞTE İDDİALI
Abone ol
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in tarımsal ekonomik gelir kaynaklarının çeşitlendirilmesi amacıyla başlattığı çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Ordu Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile dağıtılan ve kilogramı 100-150 TL arasında alıcı bulan mavi yemiş üreticilerin de yüzünü güldürdü.

Ordu Büyükşehir Belediyesinin, üreticilerin alternatif gelir kaynaklarını çeşitlendirmek amacıyla başlattığı projeler yüz güldürmeye devam ediyor. Başkan Güler’in kırsal kalkınma hedefleri doğrultusunda sürdürülen çalışmalarda gerek taze tüketim gerekse işlenmiş meyve sanayisi açısından güçlü bir ticari ürün olan ve kilosu 100- 150 liradan alıcı bulan mavi yemiş, çiftçilerin üretim kültürüne girdi.

 

50 DEKAR ALANDA ÜRETİM YAPILIYOR

 

Büyükşehir Belediyesinin 2020 ve 2021 yıllarında uygulanan projelerle Altınordu, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, Kabadüz, Kumru, Perşembe, Mesudiye, Ulubey ve Ünye ilçelerindeki 40 üreticiye toplam 12 bin adet mavi yemiş ve 3 bin 500 bin adet aronia fidanı dağıtılarak 50 dekar alanda kapama bahçeler kurulmuştu. Dağıtılan fidanlar ilk meyvelerini vermeye başladı. Ordu topraklarını seven ve verimin oldukça iyi olduğu mavi yemiş ekonomik getirisi ile üreticileri de mutlu etti.

 

 

MAVİ YEMİŞİN PAZAR DEĞERİ ÇOK YÜKSEK

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen mavi yemiş yetiştiriciliği çalışmalarını değerlendiren Tarım ve Hayvancılık Hizmetleri Dairesi Başkanı Ahmet Ultav, mavi yemişin son yıllarda yoğun talep gören bir ürün olduğunu söyledi.

 

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZE DESTEĞİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ

 

Ordu Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Ünye ilçesinde mavi yemiş ve aronia bahçesi kuran üretici Volkan Sürgit, mavi yemişin önemli bir getirisi olduğunu ve bahçesini büyütmek istediğini kaydetti.  ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
1932 YILINDA ORDU’YA BORU ŞEBEKESİYLE İLK İÇME SUYU GETİRİLMİŞTİÖnceki Haber

1932 YILINDA ORDU’YA BORU ŞEBEKESİYLE İL...

ALTINORDU’DA PATOZ YASAKLANDI!Sonraki Haber

ALTINORDU’DA PATOZ YASAKLANDI!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar