VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
reader

ORDU OLAY 30 YILINDA İSTANBUL BASINIYLA BULUŞTU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU OLAY 30 YILINDA İSTANBUL BASINIYLA BULUŞTU
Abone ol
Ordu Olay Gazetesi 30. yılını İstanbul’da Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi’ndeki bir etkinlik ile kutladı. Etkinlikler içinde yer alan panel ve seçme manşetler sergisine yaygın basın temsilcileri de katıldı. Böylece Türk ve Ordu basın tarihinde bir ilki Ordu Olay gazetesi gerçekleştirmiş oldu.

ORDU’NUN DOĞASI, TARİHİ, ÇEVRESİ İÇİN MÜCADELE ETTİK

Zeki Mesut Özel (Ordu Olay İmtiyaz Sahibi):  Belli ilkeleri belli prensipleri var Ordu Olay Gazetesinin. Ordu basın tarihinde ilkleri yaparak ve gündem belirleyerek gazetecilik yaptık. Bu konuda iddialıyız. Eksiklerimiz yanlışlıklarımız oldu tabii. Ordu’nun doğasını, tarihini, kültürünü korumak birinci önceliğimiz oldu. Ordu’nun doğası, tarihi, çevresi, Ordu-Giresun havaalanı için mücadele ettik. Şimdi Cumhuriyetin Karadeniz’e borcu Samsun-Sarp Demiryolu için mücadele ediyoruz.     

 

BASININ TUTULACAK BİR HALİ KALMADI 

Turgay Olcayto (Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı): Yereli bırakın yaygın basının bile tutulacak bir hali kalmadı. Yerel basın çok daha zor koşullarda hizmet vermeye çalışıyor. Halkın sesi olmaya çalışıyor.    

 

BU MANŞETLERDEN SONRA YAŞIYOR OLMANIZ BÜYÜK BAŞARI  

Doğan Şentürk (Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkan Yardımcısı): 30 yıl için hazırlanan seçme manşetleri inceledim. Bu manşetlerden sonra tek parça halinde buraya gelebilmeniz büyük başarı.

30 YIL YAŞAMAK ZORDUR 30 YIL GÜNDEM YARATARAK YAŞAMAK DAHA ÇOK ZORDUR

Prof. Dr. Neşet Köksal (Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi): Bir yerel gazetenin 30 yıl yaşaması çok zordur. Yaşamanın ötesinde gündem yatarak yaşaması çok zordur. Ordu Olay’ın Ordu’ya çok fazla katkılarının olduğunu biliyoruz.

ORDU OLAY BİR KANAAT ÖNDERİ GİBİ

Mehmet Albayrak (Karimex Fındık Yönetim Kurulu Başkanı): Bu 30 yılı hep birlikte yaşadık. Ordu Olay’ın en büyük özelliği siyaset üstü durmasıdır. Adeta bir kanaat önderi gibi Ordu adına çalışmaktadır.

ORDULULARDAN İKİ TALEBİM VAR: DOĞASINI KORUYUN ÜNİVERSİTEYİ BÜYÜTÜN 

Sami Seçkin (Eski Ordu Valisi): Zeki Özel ve Ordu Olay gerçekten Ordu’nun güçlü sesi olmuştur. Bize her zaman rehberlik yapmıştır. Ordu’yla ilgili iki talebim var. Ordu’nun doğasını koruyun.

ORDU OLAY TÜRKİYE’DE PARMAKLA GÖSTERİLECEK GAZETELERDEN BİRİ

Oktay Ekşi (Basın Konseyi Onursal Başkanı): Ordu Olay Türkiye’de yerel gazeteler içinde parmakla gösterilecek gazetelerden biri. Çünkü yerel kamuoyunun ve demokrasinin oluşumunda üzerine düşeni bihakkın yerine getiriyor. 4-5’te

 

        

 

 

 

 

    

 

        

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÖĞRENCİLERİN MESLEKİ EĞİTİM FUARI AÇILDIÖnceki Haber

ÖĞRENCİLERİN MESLEKİ EĞİTİM FUARI AÇILDI

ORDU DAR ALANDAN ÇOK KAZANACAKSonraki Haber

ORDU DAR ALANDAN ÇOK KAZANACAK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar