VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR18.095
EURO18.1977
ALTIN1015.3
reader

ORDU SAĞLIK HİZMETİNDE SINIF ATLAYACAK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU SAĞLIK HİZMETİNDE SINIF ATLAYACAK
Abone ol
Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Tıp Fakültesi Morfoloji binasının yüzde 80 oranında tamamlandığını söyledi.

Yapımı devam eden Morfoloji binası inşaatında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Niyazi Taşçı ile birlikte incelemelerde bulunan Rektör Akdoğan, şu açıklamayı yaptı:  “Üniversitemize ait 250 dönümlük bir araziyi Sağlık Bakanlığımıza tahsis etmiştik. Bu araziyi Sağlık Bakanlığına verirken hem Morfoloji binasının yapılmasını istemiştik hem de şu anda olduğu gibi Sağlık Bakanlığı ve Üniversitemiz personelinin birlikte çalıştığı bir afilasyon sisteminin devam etmesi yönünde bir talebimiz olmuştu. Sağlık Bakanlığımız da uygun gördü, bunun için Bakanlığımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Binamız bir Tıp Fakültesi Morfoloji binasında ne olması gerekiyorsa o şekilde planlandı. Şu anda kaba inşaatı yaklaşık yüzde 80 oranında tamamlandı.

ORDU SAĞLIKTA DAHA İYİ OLACAK

Hastane ve Morfoloji binamızın tek bir projede birleşmesi Ordu halkına ve bölgeye daha iyi bir hizmet sunmanın yanı sıra Üniversitemizde eğitim alan Tıp Fakültesi öğrencileri için uygulama alanında büyük olanaklar sunacaktır. Hastane ve Morfoloji binamızın teknolojik donanımı, fiziki yapısı ve işlevselliğiyle örnek bir proje olacağına inanıyorum. Nitelikli akademisyenleri, sağlık çalışanları ve fiziksel yeterlilikleriyle ilimiz ve bölgemizde öne çıkacak olan hastanemiz hem öğrencilere geniş bir uygulama alanı sunması hem de geniş bir hasta grubuna hitap etmesi açısından sağlık alanındaki ihtiyaçlarımıza yüksek ölçüde cevap verecektir.  Burada en başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’ye, Sağlık Bakanlığımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ORDU OLAY

YAPIDA NE VAR?

Toplamda 17 bin metrekarelik bir alana sahip olan ve 2023 yılında faaliyete geçirilmesi planlanan Morfoloji binası içerisinde akademisyen odaları, derslik, laboratuvar amfi ve konferans salonu bulunacak.

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BÜYÜKŞEHİR SELANİK’E ULAŞTI Önceki Haber

BÜYÜKŞEHİR SELANİK’E ULAŞTI 

ARALIK 2021’DE MİYİZ YOKSA AĞUSTOS 1970’DE Mİ?  Sonraki Haber

ARALIK 2021’DE MİYİZ YOKSA AĞUSTOS 1970’...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar