Ordu
DOLAR18.63
EURO19.2595
ALTIN1042.9
reader

ORDU ŞEHİR HASTANESİ YOLU ÇÖZÜM BEKLİYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU ŞEHİR HASTANESİ YOLU ÇÖZÜM BEKLİYOR
Abone ol
Ulaştırma Bakanlığı, Enerji Bakanlığı, Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin çözüme kavuşturması gereken Ordu Şehir Hastanesi yolunda hiç bir gelişme olmaması endişelere neden oldu.

HASTANE İNŞAATI SÜRÜYOR YOL İNŞAATI SÜRMÜYOR 

Ordu Üniversitesi arazisi içinde 900 yataklı Ordu Şehir Hastanesi’nin yapımı sürüyor ve temeli atılarken açıklandığı gibi 2023’te bitirilerek hizmete açılması planlanıyor. Ancak hastaneye hangi yoldan gidileceği konusunda sorunlar devam ediyor. Bu konuda kelimenin tam anlamıyla bir kaos yaşanıyor.

 

HANİ 2023’TE ŞEHİR HASTANESİNE ULAŞIM SORUNU OLMAYACAKTI?

Ordu Şehir Hastanesi’ne bir kaç yoldan varılması hedefleniyordu. Hem Ordu Çevre Yolunun ikinci etabından verilecek kavşak hem Cumhuriyet Mahallesi’nden gelen yol ve Gülyalı tarafından verilecek bağlantı ile Ordu Şehir Hastanesi’ne ulaşılacaktı. Ancak kamulaştırma ve yüksek gerilim hatları gibi bir dizi sorun yolların yapılmasına engel oluyor.

 

BU YAPIM HIZIYLA ÇEVRE YOLUNDAN ULAŞMAK İMKANSIZ

Ordu Çevre Yolunda Melet Irmağının doğu yakasında kamulaştırma yapılmadığı için yol çalışmaları da yapılmıyor. Bu durumda Ordu Şehir Hastanesi’ne 2023’te çevre yolundan ulaşılması imkansız görülüyor. Bu ise özellikle ilçelerden ambulansla acile gelecek hastaların şehir içinde çok fazla zaman kaybetmesi demek.    

 

 

 

KAMULAŞTIRMAYI YAPIN YÜKSEK GERİLİM HATLARINI KALDIRIN

 

Şehir içinden yapılacak bağlantıda ise iki sorun çıktı. Yolun yapılması için yüksek gerilim hatlarının taşınması gerekiyor ancak maliyeti var. Diğer yandan yolun geçeceği arazi şahıs arazisi olduğu için kamulaştırılması gerekiyor. Burada yolu yapması gereken Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin (OBB) önerisi de tepki çekti.

 

 

YOL YAPILSIN AMA ODÜ’NÜN GELECEĞİ KAPATILMASIN

OBB yol geçecek arazi için yüzde 45’ini yol olarak ücretsiz alalım ancak geri kalanına yüksek kat verelim önerisi getirdi. Fakat bu Ordu Üniversitesinin gelişim sahası içinde çok katlı gökdelen yapılması demek üniversitenin gelişmesinin önün tıkanması anlamına geliyor. O nedenle de tepki alıyor.

 

BAKANLAR GELDİ SORUNU ÇÖZMEDEN GİTTİ

Aslında Ordu yakın zamanda hem Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu hem de Enerji Bakanı Fatih Dönmez’i ağırladı. Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu’nun kamulaştırma sorununu, Enerji Bakanı Dönmez’in ise yüksek gerilim hattı sorunu çözmesi gerekiyordu ancak her iki bakan da bu konulara değinmedi. Hasan Cem Özel         

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KÜLTÜR VE SANAT ŞEHRİ ALTINORDU’DA NOSTALJİ RÜZGARI ESTİÖnceki Haber

KÜLTÜR VE SANAT ŞEHRİ ALTINORDU’DA NOSTA...

ÜNYE BELEDİYESİ BINA TADİLATI YAPTIRACAKTIRSonraki Haber

ÜNYE BELEDİYESİ BINA TADİLATI YAPTIRACAK...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar