Ordu
DOLAR16.7832
EURO17.4971
ALTIN976.05
reader

ORDU ŞUBESİ DE DOLANDIRILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU ŞUBESİ DE DOLANDIRILDI
Abone ol
İstanbul Sancaktepe merkezli bir kargo şirketi, iddiaya göre Türkiye'nin dört bir yanından banka mektubu ve teminat belgesi karşılığında açtırdığı 130 adet acente sahibini toplam 30 milyon TL dolandırarak sırra kadem bastı. Dolandırılan şubeler arasında Ordu’da bulunuyor.   

Türkiye'de, 5 yıl önce faaliyete geçen İstanbul merkezli kargo firması, pandemide internet üzerinden yapılan alışveriş artışı nedeniyle bir anda büyüdü. Firmanın büyümesiyle firma yöneticileri, Türkiye'nin dört bir yanından banka mektupları ve 4 bin 300 dolarlık teminat belgesi karşılığında 130 tane acente açtırdı. İddiaya göre, kargo firma yetkilileri; Fatih Şahin, FatihŞanlı, Fatih Bilgin, Ahmet Temiz'e acentelerin teminat bedelleri hesaplarına geçirildi. Kargo firması, acente teminat bedeli karşılığında işe aldıkları yüzlerce çalışanın 3 aylık hakkedişlerini vermeyince çalışanlar, firma yöneticilerini aramak istedi. Ardından firma sahiplerinin telefonlarını açmadığını fark eden çalışanlar, yöneticiler ile konuşmak için Sancaktepe'de bulunan firmanın aktarma merkezine gelince firmanın boşaltıldığını ve etrafın yağmalandığını görünce hayatlarının şokunu yaşadı. Türkiye'nin 81 ilinde açılan acenteler ve bu acentelerde çalışanlar toplamda 30 milyon TL dolandırıldı. Türkiye'nin dört bir yanından gelen mağdurlar, ödemelerini almadan merkezi terk etmeyeceklerini ve adli süreç başlatacaklarını söyleyerek, yetkililerden yardım istedi.

50 BİN LİRAYLA 300 BİN LİRAYA KADAR ARKADAŞLARIN ACENTE ALACAKLARI VAR

Ordu'dan gelen mağdurlardan Soner Şener, "Gerçek merkez Rami'de, kargo şirketini buraya taşımışlar. Bu kargo firması yaklaşık 5,6 yıldır kurulmuş olan bir firma. Bize son 2,3 yıl acentelik veriliyor. Şu anda Türkiye genelinde yaklaşık 81 ilin tamamında acentesi var. Bizim gibi mağdur olan arkadaşlar var. Tabii mağdur derken bu firma, bu pandemi döneminde biraz yükseldi. Tabii herkes evde alışveriş yapınca kargoya yüklendi ve firma biraz büyüdü. Biz de ondan faydalanmak istedik. Neticede herkes ailesini, evini, ocağını geçindirmek zorunda. Acentelik teklif ettiler, cazip geldi. Biz de bunlardan acentelik aldık. Burada en küçük bedel 3,4 bin dolarlardan başlamak üzere. TL ile söyleyeyim 50 bin lirayla 300 bin liraya kadar şu an arkadaşların acente alacakları var. Bize, dediler ki 'Arkadaşlar Karadeniz bölge kapandı' birden kapattılar. Ben Ordu'dan geliyorum, işletme babamın adına. Kendim işletiyorum. Dedim nasıl olur, içeride 3 aylık hakkedişlerimiz var. Yaklaşık benim 1 yıllık zararım 300 milyar. Zarar da ettik ama sesimizi çıkartmadık. İşte olay bugüne geldi. Bize dediler paranız ödenecek ama muhatap bulamadık. Geldik gördük ki burada hiçbir şey kalmamış. Her taraf talan olmuş. Burada gerçekten çok büyük bir mağduriyet var." diye konuştu.-İHA-

 


 • 1
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 2
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 2
  KIZGIN
OBB’NİN CENAZE ARACI KURŞUN YAĞMURUNA TUTULDUÖnceki Haber

OBB’NİN CENAZE ARACI KURŞUN YAĞMURUNA TU...

BU GENÇLERDE GELECEK VARSonraki Haber

BU GENÇLERDE GELECEK VAR

Yorum Yazın

NE DURUGÖL’Ü KURTARABİLDİ NE DE NAMUSUNU KORUYABİLDİ
LGS’DE TAM PUAN ALDILAR
ALTINORDU KARA GÜNÜDE BARTIN’IN YANINDA
SAYIŞTAY’A 3 YENİ ORDULU ÜYE
KORONADA 2,5 KAT VAKA ARTIŞI VAR DİKKAT!
SİLAHLA OYNARKEN KARDEŞİNİ VURDU!
ERTELENMESİ SEVİNDİRİCİ ANCAK YETERLİ DEĞİL! 
ERDOĞAN, TÜRKİYE'NİN İTİBARINI BİR KERE DAHA YERLE BİR ETTİ
OSKİ’DEN ULUBEY’E 13 MİLYON TL’LİK YATIRIM
İKİZ DEV KURBANLIKLAR 150 BİN TL 
KUMRU’DA KORSAN TAKSİCİYE 9 BİN TL CEZA!
Batuhan Er 52 Orduspor'da
KALE ÖMÜRCAN’A EMANET
3’ÜNCÜ LİGDE GRUPLAR BELLİ OLDU
ORDULU GEZGİN BİSİKLETİ İLE YOLLARDA
“FINDIKTA DA KUR KORUMALI TABAN FİYAT İSTİYORUZ”
Mercan'ın küpe takma hayali gerçek olacak
SAHTE İCRA MÜDÜRÜ 4 BİN LİRA DOLANDIRDI
BİR HAFTADA 10 BİN 328 KONTROL
UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK!

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar