VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9492
EURO18.4267
ALTIN1037.7
reader

ORDU TEKNOFEST’E HAZIRLANIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU TEKNOFEST’E HAZIRLANIYOR
Abone ol
Ordu’da ‘TEKNOFEST, TÜBİTAK, Twinning İyi Örnekler Sergisi’ ve ‘TEKNOFEST Bilgilendirme Programı’ düzenlendi.

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda, gelecek yıl Samsun merkezli Karadeniz Bölgesi’nde yapılacak TEKNOFEST'e sıkı hazırlık yapılması kararlılığı çıktı.

Programa katılan Ordu Valisi Tuncay Sonel, "TEKNOFEST, TÜBİTAK, Twinning İyi Örnekler Sergisi" ve "Teknofest Bilgilendirme Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, ”Stantları detaylı dolaştık. Çocuklarımızın, gençlerimizin, öğretmenlerimizin yapmış olduğu projeler bizleri gururlandırdı. Öncelikle tebrik ediyorum. Projelerde görev alan tüm öğretmen arkadaşlarımızı da birer başarı belgesi ile onurlandıracağımızı belirtmek isterim” diye konuştu.

“DENE YAP ATÖLYELERİNDEN YENİ DÂHİLER ÇIKACAKTIR”

Ordu'dan TEKNOFEST’e 2020 yılında 216 başvuru, 2021 yılında 425 takımın başvuru yaptığını söyleyen Vali Tuncay Sonel, ”Bu sayıları 2022 yılında kat kat arttırmamız gerekiyor. 2022 yılında TEKNOFEST, komşumuz Samsun merkezli olarak Karadeniz’de yapılacak. Ordu’da da etkinlikler olacak” müjdesini verdi. 25 Eylül'de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Ordu’da ‘Dene Yap Teknoloji Atölyesi’ açıldığını hatırlatan Vali Sonel, “Dene-Yap Atölyelerinde, millî teknoloji hamlesine katkı yapacak, Nobel Ödülü alacak yeni Aziz Sancarlar ve gururumuz Selçuk Bayraktarlar yetişecektir. Çünkü, çocuklarımız hazırladıkları projeleri anlatırken, anlatış tarzlarından ve gözlerindeki ışıltıdan bunu fark ettim. Allah yollarını ve bahtlarını açık etsin. Allah onları yetiştiren siz kıymetli öğretmenlerimizden de razı olsun” dedi.

ORDU’DAN TEKNOFEST’E KATILIM ARTIYOR

Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ise 2022 yılında Samsun merkezli olacak şekilde Karadeniz bölgesinde yapılacak TEKNOFEST'te ev sahibi konumda olmanın avantajını da kullanmak istediklerini belirtti. Vargeloğlu, “İlimizde sadece TEKNOFEST alanında değil, TÜBİTAK ve Twinning alanlarında da yükselen bir eğilim söz konusudur. TÜBİTAK alanında okullarda yapılan bilim fuarları geçtiğimiz yıl 76 iken bu yıl 111’e çıkmıştır. TEKNOFEST 2021 kapsamında düzenlenen yarışmalara Ordu’dan 2018 yılında 2 takım, 2019 yılında 103 takım, 2020 yılında 216 takım, 2021 yılında 425 takım başvuru yapmıştır. Önümüzdeki sene bu sayının katlanarak artmasını temenni ediyoruz. İlimiz 81 il içinde 425 başvuru sayısı ile 15., finale kalan 28 takım sayısı ile 18. sırada yer almaktadır” dedi.

TEKNOFEST’TE DERECE ELDE EDENLERE ÖDÜL

Program, TEKNOFEST sorumlusu Burçak Özyurt Çankırılı tarafından bilgilendirme sunumu yapılmasıyla devam etti. Daha sonra İyi örnekler sunumuna geçildi. TEKNOFEST'te yarıştıkları kategorilerde iyi derece elde eden ulaşımda Yapay Zekâ kategorisinde 48 takımdan Türkiye 3. sü olan takımın danışmanı öğretmen Tuncay Yılmaz ve takım arkadaşları ile Eğitim Teknolojileri kategorisinde En İyi Sunum Yapan Takım ödülünü alan Akıllı Harita projesiyle Ünye BİLSEM Müdürü Murat Solakoğlu öğrencileri ile, Biyoteknoloji İnavosyon yarışmasında fikir kategorisinde lise seviyesinde 81 takımdan Türkiye 9. su olan takım danışmanı Dr. Mehmet Hilmi Güler BİLSEM'den Selahattin Özbucak hazırladıkları projelerle ilgili bir sunum gerçekleştirdiler. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
VERGİ DİLİMİ HAKSIZLIĞINA SON VERİLMELİÖnceki Haber

VERGİ DİLİMİ HAKSIZLIĞINA SON VERİLMELİ

GÖLLER BÖLGESİ DEĞİL ORDUSonraki Haber

GÖLLER BÖLGESİ DEĞİL ORDU

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar