Ordu
DOLAR15.5675
EURO16.2422
ALTIN900.53
reader

ORDU ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İÇİN YÖK’E BAŞVURUDA BULUNDU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İÇİN YÖK’E BAŞVURUDA BULUNDU
Abone ol
Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Mühendislik Fakültesi kurulması için üniversite senatosunda oy birliğiyle alınan kararın ardından YÖK’e başvuruda bulunduklarını duyurdu.

ODÜ’NÜN 14. FAKÜLTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

Mühendislik Fakültesini Ordu’ya kazandırmak istediklerini belirten Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akdoğan, “Ordu Üniversitesi’nin 13 fakültesi, 10 meslek yüksekokulu var. Yakın zamanda Spor Bilimleri Meslek Yüksekokulu’muz fakülte haline gelince fakülte sayımız 12’den 13’e çıkmış oldu. Bu bizim için güzel bir gelişme oldu. Ancak bizim bir hedefimiz daha var. 47 yıldan bu tarafa açık olan ve 45 yıldan bu tarafa da eğitim veren Teknik Bilimleri Meslek Yüksekokulu’muzu fakülte haline getirmek.” dedi.

 

YAPAY ZEKA-BİLİŞİM-NANO TEKNOLOJİ BÖLÜMLERİ OLACAK

Bu fakültenin kurulabilmesi için senatodan oy birliği ile karar çıkarttıklarını aktaran Prof. Dr. Akdoğan, “YÖK’e de mühendislik fakültesinin bizim için hayati olduğunu, gereken alt yapı imkanlarımızın bulunduğunu, bu fakülteyi açtığımızda Ordu’muza Karadeniz’e ve ülkemize büyük katkılar yapacağını anlatacağız. Burada Samsun’da, Giresun’da, Trabzon’da olmayan yapay zeka, bilişim, nano teknoloji, bilgisayar, yazılım gibi bölümleri açmak istiyoruz. Önceliğimiz yeni teknolojiler olacak.” diye konuştu.

 

YÖK’ÜN  DE OLUMLU KARAR VERECEĞİNE İNANIYORUM

“İnanıyorum ki Ordu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi güzel işler yapacak.” diyen Prof. Dr. Akdoğan, “Ben YÖK’ün olumlu karar vereceğine de inanıyorum. Eğer bir eksiğimiz varsa onu tamlayarak başvurumuzu tekrar tekrar yineleyeceğiz ta ki fakültemiz kurulana kadar. Ordu olarak sağlık bilimleri alanında çok güzel atılımlarımız ve açılımlarımız oldu. Olmaya da devam edecek. Şimdi Mühendislik Fakültesi ile sanayi ve teknoloji alanında bu atılımları ve açılımları gerçekleştirmek istiyoruz.” şeklinde konuştu. 7’de Hasan Cem Özel

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORDULU İLE DAHA İYİ İLETİŞİM KURMA EĞİTİMİÖnceki Haber

ORDULU İLE DAHA İYİ İLETİŞİM KURMA EĞİTİ...

KIRLI ORTAOKULU HENTBOLDA YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRDÜRDÜSonraki Haber

KIRLI ORTAOKULU HENTBOLDA YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar