Ordu
DOLAR12.4052
EURO13.9914
ALTIN715.05

ORDU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN ADIGÜZEL’E CEVAP

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN ADIGÜZEL’E CEVAP
Abone ol
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in de dile getirdiği Sayıştay raporlarına göre Ordu Üniversite Rektörü Ali Akdoğan’ın temsil ve ağırlama harcamalarını kamu kaynağı ve faizlerden karşıladığı haberi üzerine Ordu Üniversitesi’nden yazılı açıklama yapıldı.  

Ordu Üniversitesi Rektörlüğü’nden Kamuoyu Duyurusu başlığıyla verilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: Üniversitemizde Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü kurulması ve faaliyet alanları ile ilgili bazı basın organlarında Üniversitemizi hedef alan maksatlı haberler üzerine kamuoyunun doğru bir şekilde bilgilendirilmesi sorumluluğu çerçevesinde aşağıdaki açıklamaların yapılması zorunluluğu hasıl olmuştur.

Üniversitemizde Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü 28.01.2010 tarihinde 2010/3 sayılı Yönetim Kurulu Kararı ile 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 51’ inci maddesi esas alınarak kurulmuştur. Faaliyet alanları da bu çerçevede belirlenen Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü, aynı kanunun 58. maddesi gereği faaliyetlerini yürütmektedir. Dolayısıyla 2020 yılı Sayıştay raporunda yapılan değerlendirmelerin, 2010 yılında kurulan ve halihazırda yasal çerçevede faaliyetine devam eden bu birimin Rektörün temsil ve ağırlama harcamaları için yeni kurulan bir birim gibi haberleştirilmesi kasıtlı ve gerçekten uzak yapılan değerlendirmelerdir.

Bununla birlikte ilgili haberlerde yer verilen “…eğitim için ayrılan ödeneğin, Rektörlüğün temsil ve ağırlama harcamaları için kullanıldığına” yönelik söylemler yasal dayanağı ve uygulama imkânı bulunmayan, gerçeği hiçbir şekilde yansıtmayan ifadelerdir. Eğitim-öğretim için ayrılmış olan bütçenin, Rektörlük temsil ve ağırlama kalemi için kullanılması hiçbir suretle söz konusu değildir.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORDU’DA 3 BİN 225 TOPLU TAŞIMA ARACI DENETLENDİÖnceki Haber

ORDU’DA 3 BİN 225 TOPLU TAŞIMA ARACI DEN...

KURTULMUŞ: FINDIKTA TÜCCAR HAKSIZ REKABETE ALIŞMIŞSonraki Haber

KURTULMUŞ: FINDIKTA TÜCCAR HAKSIZ REKABE...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar