Ordu
DOLAR15.914
EURO16.8249
ALTIN941.14
reader

 ORDU VALİSİ HESAP VERMELİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
 ORDU VALİSİ HESAP VERMELİ
Abone ol
“Fatsa’daki siyanür cinayetinin faillerini açıklıyorum.” diyen CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, “Ordu halkına çağrımdır. Ordu’ya gelip senin vergileriyle ile maaş alıp seni ve toprağını satanlardan hesap sor. Ordu valisi daire müdürü bugün burada, yarın burada yok.” şeklinde konuştu.

Adıgüzel şu açıklamayı yaptı: Fatsa'daki ve tüm Ordu'daki kirli planı ve siyanür zulmünün faillerini açıklıyoruz; Ordu Valiliği’ne bağlı YİKOP, Tarım İl Müdürlüğü ve Orman İşletme bu işe olur vermiş. Ordu'da bu işlere olur verenler eğer bunu emir ile yapıyorlarsa emri kimin verdiğini söyleyecekler. Bakan mı, meclis başkanı mı, cumhurbaşkanı mı? Ortada bir cenaze var. Faili kim ise ortaya çıkacak. Yok eğer Ordu’daki yerel yetkililer kendi başına yapıyor ise hesabını bugün olmazsa yarın verecekler. Altın madeni ve Fatsa şehri tek karede görüntülenecek kadar yakın. Siyanür Ordu'da her eve yakın. Fındık coğrafyasında siyanürle altın madenciliği olmaz.

 

 

FINDIK DİKİLSE DEVLET DAHA ÇOK KAZANIYOR

 

Halkımız şöyle zannetmesin; ‘bu madenler burada gelip çalışıyor devlete pay veriyor, devletin kazancı var’ Bakın açık bir şekilde söylüyorum; Fatsa altın madeninin bugünkü haliyle işgal ettiği 2000 dönüm alanda devlete taahhüt ettiği gelir yıllık 2 milyon doların altında. Aynı alana bugün fındık dikilse senede 600 ton fındık almak mümkün bunun ise ülkemize getirisi 3 milyon dolardan aşağı değil. Yani bu altın madeninin devlete verdiğinin iki katını aynı maden alanında fındık üreterek bu ülke kazanabiliyor. Üzerimize attıkları zehri toprağımızı ve suyu kirletmeleri de cabası, o topraklarda yüz yıl bir şey yetişmeyecek. Şu anda karınca bile yaşamıyor ot bitmiyor, ağaç dikiyorlar ağaç tutmuyor, hazır çimen getirip yapıştırıyorlar o bile tutmuyor. Bu 100 senede sadece o 2000 dönüm alanda üretilecek fındık bile bugünün rakamları ile 300 milyon dolar. Bunların madeninin tüm işletme süresince 5 yıl boyunca vereceğini taahhüt ettiği sadece 9 milyon dolar. Bunun 30 katı fındık gelirinden oluyoruz.

 

 

BU ZULMÜ REVA GÖRENLERİN ALLAH BELASINI VERSİN

 

Bu zulmü bu topraklara reva görenlerin Allah belasını versin. Fındık coğrafyasında siyanürle altın madenciliği olmaz. Üstelik bu firma daha önceden altın madenciliğinde Fetö'nün amiral gemisi Koza Altın grubunun taşeronluğunu da yapmış. Bu işe destek veren Ordu'daki valilik bürokrasinin ve bakanlıktaki ve siyasetteki arka çıkanların kimlerle beraber yürüdüklerini bilmelerini de tavsiye ederim.

 

 

ORDU VALİSİNE HESAP SOR

 

Ordu halkına çağrımdır. Bugün Yukarıtepe yarın bir başka tepe. Bugün Fatsa yarın senin bulunduğun yer. Fatsa’nın çığlığına kulak verin. Bugün sen Fatsa'ya yardıma etmezsen yarın da Fatsa sana gelemeyecek. Ordu’ya gelip senin vergileriyle ile maaş alıp seni ve toprağını satanlardan hesap sor. Ordu valisi daire müdürü bugün burada, yarın burada yok. Bu siyanürle ırzına geçilmiş coğrafyasında sen ve ben kalacağız güzel kardeşim. Ve medyaya sesleniyorum; Gazete sayfalarında ekranlarda bunlara methiye düzmeyin kardeşim. Sayfalarınızı bunlara dar edin. Toprağınıza vatanınıza insanımıza karşı olanların reklamını yapmayın.

 

BU KAVGA BİZİM

 

Bizim kavgamız var. Hayata, tabiata, nebata düşmanlarla kavgamız var. Ormana fidana insana kıyanlar ile kavgamız var. Herkes safını seçsin. Ya halkın yanındasın ya da Fetöcü maden şirketlerinin taşeronluğunu yapmış siyanür ve sülfürik asit çetelerinin yanındasın.” ORDU OLAY

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CANAN KAFTANCIOĞLU YALNIZ DEĞİLDİRÖnceki Haber

CANAN KAFTANCIOĞLU YALNIZ DEĞİLDİR

KUMBAŞI’NDAKİ DENİZ DOLGUSUNA TEPKİ! Sonraki Haber

KUMBAŞI’NDAKİ DENİZ DOLGUSUNA TEPKİ! 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar