Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
reader

 ORDU’DA 1.000.000’UNCU AŞI YAPILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
 ORDU’DA 1.000.000’UNCU AŞI YAPILDI
Abone ol
Ordu’da 1 milyonuncu korona virüs aşısı 25 yaşındaki Enes Ömer Çetin’e yapıldı.

Her hafta Pazartesi günleri yapılan Kovid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında gerçekleştirildi. Kovid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısının başlangıcında, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın tarafından bir sunum yapıldı.


Kovid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısında özellikle aşının önemine vurgu  yapan Vali Tuncay Sonel, hastalığı, aşılı vatandaşların aşısız vatandaşlara göre daha rahat geçirdiğini  belirterek, bugün Ordu’da 1 Milyonuncu aşıya ulaşıldığını ifade etti.

1 Milyonuncu aşının yapıldığı Çamaş Toplum Sağılığı Merkezine video konferans yoluyla bağlanan Vali Tuncay Sonel, Dr. Levent Çerçi, Hemşire Arzu Arar ve 1 Milyonuncu aşının yapıldığı 25 yaşındaki Enes Ömer Çetin ile bir görüşme  gerçekleştirdi.

Vali Tuncay Sonel, " Bugün 1 Milyonuncu aşımız, Çamaş Toplum Sağılığı Merkezinde yapıldı. Enes Kardeşimizi tebrik ediyorum. 1 Milyonuncu aşının genç kardeşimize denk gelmesi de daha anlamlı oldu. Ordu'muzda 1 Milyon doz aşı yapılmış oldu. Emek veren Sağlık İl Müdürümüz nezdinde tüm sağlık teşkilatımızı ve çalışma arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Aşılama Çalışmalarında ve oranlamada artık mavi kategorideyiz. Ordu genelinde yüzde 80’i aşmış bulunuyoruz. Enes gibi genç kardeşlerimizin aşı olması güzel bir örnek. Şifa olsun” diye konuştu.

Hastaneye ve yoğun bakıma yatan vatandaşlar arasında aşısız olanların oran olarak daha fazla olduğunun gözlemlendiğini söyleyen Vali Sonel, “Bu zamana kadar 17 yaş üstü hedef nüfusumuzun % 80,7'sini en az 1 doz aşıladık. 17 yaş üstü hedef nüfusumuzun % 64,7'sinin aşılamasını tamamladık” dedi.

Tüm vatandaşları aşı olmaya davet eden Vali Tuncay Sonel, Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında denetimlerin aralıksız sürdürülmesi, maske, mesafe ve temizlik konularında gerekeli uyarıların yapılması, uyulması gereken kuralların hatırlatılması noktasında Kaymakamlara gerekli talimatları verdi.

Kovid-19 ile mücadelede  maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasının çok önemli olduğunun altını çizen Vali Sonel, “Rehavete kapılmayalım, kurallara uyarak aşılarımızı yaptıralım” dedi ve Pandemi ile mücadelenin en etkili silahının  aşı olduğuna bir kez daha dikkat çekti. ORDU OLAY

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HER YERE PARA VAR FINDIKÇIYA YOKÖnceki Haber

HER YERE PARA VAR FINDIKÇIYA YOK

HAFTADA 1 SEFER OLSUN KONULAMAZ MI? Sonraki Haber

HAFTADA 1 SEFER OLSUN KONULAMAZ MI? 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar