Ordu
DOLAR9.767
EURO11.4151
ALTIN563.37

ORDU’DA 198 TOPLANMA ALANI BELİRLENDİ  

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU’DA 198 TOPLANMA ALANI BELİRLENDİ  
Abone ol
Ordu’da, afet ve acil durumlar sonrasında geçici barınma merkezleri hazır olana kadar geçecek süre içerisinde toplanacak alanlar belirlendi.

Ordu’da afet ve acil durum toplanma alanları tespit çalışmaları, Ordu Büyükşehir Belediyesi, 19 İlçe Belediyesi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün ortaklaşa çalışması ile tamamlanarak, 19 ilçede belirlenen 198 güvenli alanlara işaret levhaları yerleştirildi. 

 

 

 

EN FAZLA ALTINORDU’DA 

 

Toplanma alanlarının belirlenmesi çalışmalarına ilişkin bilgi veren İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Işık, “İlimizde yaşanabilecek bir afet ve acil durum halinde vatandaşlarımızın tehlikeli bölgeden uzaklaşarak toplanabileceği alanların belirlenmesi için Sayın Valimizin talimatlarıyla bir çalışma yürüttük. Ordu Büyükşehir Belediyesi, 19 İlçe Belediyesi ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün ortaklaşa çalışma sonucunda; Altınordu’da 49, Akkuş’ta 9, Aybastı’da 8, Çatalpınar’da 5, Çaybaşı’nda 17, Çamaş’ta 4, Fatsa’da 28, Gülyalı’da 10, Gürgentepe’de 1, Gölköy’de 11, İkizce’de 1, Kabadüz’de 7, Kabataş’ta 4, Korgan’da 9, Kumru’da 5, Mesudiye’de 10, Perşembe 2, Ulubey 5, Ünye’de 13 olmak üzere il genelinde 198 güvenli toplanla alanı tespit ettik ve buralara toplanma alanı işaret levhalarını yerleştirdik. Bu alanlar, temel ihtiyaçlara yakın, yapısal olmayan tehlikelerden ve ikincil tehlikelerden uzak, ulaşımına uygun, ulaşılabilir ve tahliye edilmesi kolay olacak şekilde İlçe Belediyelerimizce belirlenmiş olup, AFAD İl Müdürlüğünce de e-devlet sistemine aktarımı sağlandı.” dedi.

 

 

E-DEVLETTEN ÖĞRENİLEBİLECEK

 

 

Belirlenen ve işaretlemeleri yapılan toplanma alanlarının tüm belediyelere ve muhtarlıklara bildirildiğini ifade eden Işık, “Vatandaşlarımız, ikametgah adresine en yakın toplanma alanını öğrenmek için, e-devlet’e T.C. kimlik numarası ile giriş yaptıktan sonra, AFAD’ın sunduğu hizmetlerden Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarını seçerek, ikamet ettiği yere en yakın toplanma alanını öğrenebilecek. Ayrıca, ikamet ettikleri site veya apartmanların giriş kısımlarında toplanma alanlarının adreslerini görebilecekler. Vatandaşlarımız, herhangi bir afet sırasında toplanma alanına giderken, Afet ve Acil Durum Çantasını yanına almayı unutmasın ve geçici barınma merkezleri oluşturulana kadar bu alanda beklesinler.” diye konuştu. ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
1585 SÜRÜCÜ CEZA YEDİÖnceki Haber

1585 SÜRÜCÜ CEZA YEDİ

ÜNYE’DE CEP TELEFONU OPERASYONU Sonraki Haber

ÜNYE’DE CEP TELEFONU OPERASYONU 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar