Ordu
DOLAR13.4726
EURO15.2894
ALTIN793.64
reader

ORDU’DA 30-60 YAŞ ARALIĞINDA KORONA ARTIŞI YAŞANIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU’DA 30-60 YAŞ ARALIĞINDA KORONA ARTIŞI YAŞANIYOR
Abone ol
Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın, Ordu’da 30-60 yaş aralığında vaka artışı yaşandığını açıkladı.

Her hafta Pazartesi günleri yapılan Kovid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı, Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında gerçekleştirildi. Kovid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısının başlangıcında, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın tarafından bir sunum yapıldı.

Orta yaş grubunda aktif vaka artışı olduğunu ifade eden Dr. Fatih Aydın, “İlimizdeki vakaların yaş gruplarına göre değerlendirdiğimizde, 30-60 yaş aralığında vaka artışı yaşandığını görüyoruz. 15 yaş ve üzerindeki tüm vatandaşlarımızın aşılarını mutlaka yaptırmalarını istiyoruz. Vatandaşlarımızın aşılarını tam olarak yaptırmaları hem kendi sağlıkları, hem de toplum sağlığı açısından son derece önemli” diye konuştu.

Ordu’da yürütülen aşı çalışmaları hakkında da bilgiler veren Dr. Fatih Aydın, “İlimizde aşılama çalışmalarında iyi durumdayız. En az iki doz aşı olmuş 18 yaş ve üzeri nüfusta %84.7’lik aşılama oranı ile Türkiye genelindeki birinciliğimizi sürdürüyoruz. En az iki doz aşı olmuş 12 yaş ve üzeri nüfusta ise %81.61’lik oranla yine ilk sıralarda yer almaktayız. Bugüne kadar 565.240 birinci doz, 544.445 ikinci doz, 166.388 üçüncü doz olmak üzere toplamda 1.276.073 doz aşı yaptık. Salgınla mücadelede 3. doz hatırlatma aşısı çok önemli. 3. doz aşılama çalışmalarında ise %24 oranındayız. Bu oranımızı daha yukarılara çıkartmak için çaba sarf ediyoruz” dedi. 

BASİT TEDBİRLER VE AŞILANMA İLE SALGINDAN KORUNABİLİRİZ

Kovid-19 salgının, ortaya çıkan değişik varyantlarla birlikte devam ettiğine dikkat çeken Vali Tuncay Sonel, “Pandemi bitmiş değil. Aksine ortaya çıkan değişik varyantlarla birlikte etkisini sürdürmektedir. O sebeple alınan tedbirlere, belirlenen kurallara tüm vatandaşlarımız riayet etmeliler. Salgın bitmiş gibi davranmayalım. Rehavete kapılmayalım. Maske, mesafe ve hijyen kuralına mutlaka uyalım. Kış aylarına girdiğimiz bu günlerde, kapalı mekanlarda fazla kalmamaya özen gösterelim. Düğün, nişan, sünnet, cenaze gibi kalabalık oluşturacak ortamlarda, mutlaka maskemizi takalım. Taziyelerde tokalaşmadan ve temastan kaçınalım. İşyeri çalışanlarımızın pandemi kurallarına tam anlamıyla uymalarını istiyoruz. İşyeri sahipleri ve çalışanları, aynı şekilde müşterilerine de pandemi kurallarını uygulasınlar. Bizler de mülki idare amirleri olarak sahada olacağız. Gerekli kontrol ve denetimlerimizi yapacağız. Artık çok geç olmadan bu işin ciddiyetinin farkına varalım. Sevdiklerimizi kaybetmeyelim. Basit tedbirlerle ve aşılanmayla bu salgından korunabiliriz” şeklinde konuştu. ORDU OLAY

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SAHADA ÇOK İYİ MÜCADELE ETTİK!Önceki Haber

SAHADA ÇOK İYİ MÜCADELE ETTİK!

OBB HER GÜN 1.000 EVE SICAK YEMEK ULAŞTIRIYORSonraki Haber

OBB HER GÜN 1.000 EVE SICAK YEMEK ULAŞTI...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar