Ordu
DOLAR18.8383
EURO20.3282
ALTIN1128.4

ORDU’DA KİMSE BAĞIMLI OLMASIN DİYE SAHNEYE ÇIKIYORLAR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU’DA KİMSE BAĞIMLI OLMASIN DİYE SAHNEYE ÇIKIYORLAR
Abone ol
Geçen yıl hazırladıkları tiyatro oyunu ile kalite ve bilinçli tüketim için farkındalık yaratan Ordu Sistem Koleji, bu kez bağımlılık konusunda sahneye çıkacaklar.

Ordu Sistem Koleji, kültür ve sanat yolculuğunda yeni bir projeye imza atıyor. “Başarının arkasında ekip çalışması var” diyen Ordu Sistem Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Emel Topkaya “Geçtiğimiz yıl kalite ve bilinçli tüketim konusunda ilköğretim öğrencilerine sahnelenen ve büyük beğeni toplayan çocuk oyununun ardından, Ordu Sistem Koleji sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu yıl sahneleyeceği bağımlılık konulu tiyatro oyununu sanatseverlerin beğenisine sunmak üzere çalışmalara başlandı. Başarının ardında ekip çalışması var” dedi.

Okul öğretmenleri, öğrenciler ve öğrenci velisinden oluşan kalabalık bir ekiple, okul çağındaki gençlerimizi yakından ilgilendiren bağımlılık konusu ve zarlarının anlatıldığı, Gazeteci yazar Ufuk Ersoy’un yazıp yönettiği “Sokaktaki Gölgeler” isimli oyunun Şubat 2023 ayında sahnede olması planlanıyor.

Son zamanlarda hızla artış gösteren madde kullanımı ve bağımlılık sorununun çağımızın en büyük tehditlerinden birisi olduğunu belirten Emel Topkaya özellikle aileyi işaret etti.

Okullarda ve kitle iletişim araçlarında madde kullanmanın zararlarına yönelik programlar, panel, seminer ve etkinlikler düzenleyerek gençlerde bilinç oluşturmaya çalışmak gerektiğini söyleyen Topkaya, “Bu amaçla daha önce sahneye çıkmamış ancak birlikte bir hedef doğrultusunda çalışmak isteyen öğrenci, öğretmen ve velilerimizden oluşan bir ekiple tiyatro oyunumuzun çalışmalarına başladık. Provalarımız oldukça yoğun geçiyor. Oyunu sahnelediğimizde oldukça ilgi çekeceği ve sosyal sorumluluk projesi adına faydalı olacağını düşünüyorum. Ordu Sistem Koleji olarak kaliteli eğitimin yanında yapacağımız kültür ve sanat faaliyetleriyle gençleri, geleceğimizi, yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızı korumak, bilgilendirmek ve bilinçlendirmek en önemli hedefimiz” diye konuştu. ORDU OLAY  

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HEKİMLER FİNCANCI’YI İSTİFAYA ÇAĞIRMALIÖnceki Haber

HEKİMLER FİNCANCI’YI İSTİFAYA ÇAĞIRMALI

ORDU’NUN TEPELERİNE AK DÜŞTÜ Sonraki Haber

ORDU’NUN TEPELERİNE AK DÜŞTÜ 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar