Ordu
DOLAR17.12
EURO17.595
ALTIN973.81
reader

ORDU’DA SAĞLIK TURİZMİ NASIL GELİŞTİRİLİR?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU’DA SAĞLIK TURİZMİ NASIL GELİŞTİRİLİR?
Abone ol
"Ordu İlinde Sağlık Turizminin Geliştirilmesi" Sloganıyla Ordu Sağlık Turizmi Çalıştayı Düzenlendi.

Doğu Karadeniz Sağlık Turizmi Derneği (DOKSAD) tarafından ‘‘Ordu İlinde Sağlık Turizminin Geliştirilmesi’’ sloganıyla Ordu Sağlık Turizmi Çalıştayı” düzenlendi. Fatsa Termal Spa Otel’de düzenlenen çalıştaya, Sağlık Müdürümüz Dr.Mustafa Kasapoğlu, sağlık yöneticilerimiz, Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm.Dr.Ali Coşkun, Sağlık Bakanlığı USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş., Ticaret Bakanlığı Daire Başkanı, Doksad Başkanı, Türsab Başkanı, Türkiye’de Uluslararası Sağlık Turizmi yapan acente yetkilileri, Müdürlüğümüz ilgili personeli ile Global Dünya Sağlık Turizm Konseyi Dönem Başkanlığı da yapmış olan Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Kurucu Başkanı Emin Çakmak katıldı.

Ordu Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu sağlık turizminin ilimizde yaygınlaştırılmasına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasına katılımcılara hoş geldiniz diyerek başlayan Kasapoğlu, “Hepinize öncelikle hayırlı günler diliyorum. Ordu Sağlık Müdürü olarak 3 yıldır görev yapıyorum. Daha önce Samsun, Trabzon tekrar Samsun olmak üzere uzun süreden beri Sağlık Bakanlığında idarecilik yapıyorum. Ordu’da bu buluşmanın yapılması, burada bir araya gelmek bizim için çok önemli. Niye derseniz? Ordu’nun artık kendi kabuğuna sığmaması gerektiğine inanıyorum. Ben göreve başladığımda Ordu merkezde sağlık alt yapısı anlamında ciddi eksiklerimiz vardı. Bu eksikleri tamamlıyoruz, planlarımızı yaptık. Şu anda yükselen şehir hastanemiz var. Özel hastaneler ile beraber kamu olarak kolektif akılla ilerliyoruz.” dedi.

Dünyaca Ünlü Kalp Cerrahı Dr. Dilek Gürsoy’un Müdürlüğümüzü ziyaretinde dile getirdiği bazı hususları hatırlatan Kasapoğlu, “Ordu’nun bireysel değerlerinin dışarıda olduğunu ben biliyorum. Geçtiğimiz günlerde Dünyaca ünlü, Avrupa’da ilk yapay kalp naklini gerçekleştiren, hemşerimiz Op.Dr.Dilek Gürsoy Müdürlüğümüzü ziyarete geldi. Kendisiyle sohbet etmek imkânımız oldu. Sağlık Müdürlüğü olarak kendisi ile röportaj yapmak istediğimizi söyledim. Dilek hanım bizi kırmadı sağ olsun. Açıklamalarında kullandığı güzel ifadeler vardı. Onlardan bir tanesi Türkiye'nin eğitim sisteminin gerçekten Avrupa'nın üzerinde olduğunu vurgulamasıydı. Bunu söylerken de sadece eğitimin eğitim olarak bahsetmedi. Biz bir kalp ameliyatına girmek için Avrupa’da aylarca yıllarca bekliyoruz ama burada siz çok şanslısınız, siz hasta odaklı çalışıyorsunuz ve sizi takdir eden hastalarınız var, size değer veriliyor dedi. Eğitimde bir asistana değer veriliyor dedi. Hekimlerimizin Avrupa’ya gitmek istediğini söylediğimde asla gelmesinler, Ülkenizin kıymetini bilin dedi. Bunlar önemli şeyler. Yani bugün bir Devletin çatısı altında olmak, bağımsız olmamız ve tıp eğitiminde dışarıdan bir gözle eğitimimizin kalitesinin dile getirilmesi beni çok gururlandırdı. O yüzden diyoruz ki, biz Ordu olarak varız. Umarım bu bir başlangıç olur.

Bölgemizin ve Ordu’nun potansiyelinden ve doğal güzelliklerinden bahseden Kasapoğlu, “Karadeniz çok güzel bir bölge ve Ordu yeşili en güzel olan ilimiz. Buraya dair projeler geliştirilebilir. Kıyısı var, yeşili var, yaylası var. Bu destinasyon her yerde bulunmaz, Ordu bu anlamda gerçekten çok özel bir şehir. Burada sağlık turizminden faydalanmak isteyen insanlar için, sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen insanlar için alanlar oluşturulabilir, mekanlar yapılabilir. Bu anlamda aslında tüm Karadeniz Bölgesi çok güzel, böyle bir toplantının Ordu’da yapılmasını çok anlamlı buluyorum. İnşallah bu toplantı bir kıvılcım olur. Sağlık turizmi için bir başlangıç olur.” dedi. ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TGC: SOSYAL MEDYA TASARISI HABERİ HALKTAN SAKLAMAK İÇİN HAZIRLANMIŞTIRÖnceki Haber

TGC: SOSYAL MEDYA TASARISI HABERİ HALKTA...

45-50 TL FENA SAYILMAYACAK BİR FİYATSonraki Haber

45-50 TL FENA SAYILMAYACAK BİR FİYAT

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar