Ordu
DOLAR9.262
EURO10.7921
ALTIN526.39

ORDU’DAKİ 9 SAHANIN ARDINDAN DİĞERLERİ İÇİN DE DAVA AÇILDI 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU’DAKİ 9 SAHANIN ARDINDAN DİĞERLERİ İÇİN DE DAVA AÇILDI 
Abone ol
Daha önce Ordu’daki 9 maden sahasının ihalesinin iptal edilmesi için dava açan Ordu Çevre Derneği, şimdi Ekoloji Birliğiyle birlikte Türkiye’deki 606 maden sahasının ihale edilmesinin iptali açılan davaya katıldı.

Ordu Çevre Derneği Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, “Ülke maden sahası haline getirildi. Gün geçmiyor ki, yeni alanlar ihale edilmesin. Ordu Çevre Derneği’nin de içinde olduğu Ekoloji Birliği bileşenleri ve çeşitli derneklerle birlikte 766 maden sahasının ihalesinin iptali için dava açmıştık. Şimdi de ihale edilen 606 maden sahasının ihalesinin iptali için dava açtık. Ordu Çevre Derneği ve Ekoloji Birliği olarak topraklarımıza, suyumuza, tarım arazilerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz.” dendi.

 

DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ

 

Davanın Avukat İsmail Hakkı Atal tarafından açıldığı belirtilen açıklamada, “ 766 maden sahasının içinde 9 alan Ordu’da bulunuyordu. Yeni açtığımız alanlar için Ordu yok. Ancak bu sorumluluğumuzu daraltmıyor. Dayanışma içinde olmak zorundayız. Ordu dışında yok edilen ormanlar, dereler, tarım arazileri iklim değişikliği nedeniyle hepimizi etkiliyor. Bu nedenle 606 maden sahasının ihalesinin iptali için davacı olduk.” ifadelerine yer verildi.

 

MÜCADELE EDECEĞİZ

 

Maden ve enerji yatırımlarıyla ülkenin yeraltı, yerüstü yok ediliyor denilen açıklama şöyle sona erdi: “Ülkenin her tarafında ekolojik yıkım devam ediyor. Enerji fazlası var ama yeni tesisler kuruluyor. Fatsa’daki altın madeni işletmesinin sonucunu yakından tanık olduk. Ülkenin her tarafı aynı biçime dönüştürülmek isteniyor. Bu talan ve yağma politikasına karşı mücadelemiz sürecek. Bunu hem hukuksal hem de fiili ve meşru hakkımızı kullanarak yapacağız. Toprağımıza, suyumuza; geleceğimize sahip çıkmak için mücadeleden başka seçenek yok.” ORDU OLAY

 

 

 

 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MUHTEŞEM BİR HASTANE İNŞA EDİLİYORÖnceki Haber

MUHTEŞEM BİR HASTANE İNŞA EDİLİYOR

ÇALIŞAN ORDU’NUN ÜRETEN KADINLARISonraki Haber

ÇALIŞAN ORDU’NUN ÜRETEN KADINLARI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar