Ordu
DOLAR15.9024
EURO16.813
ALTIN939.00
reader

ORDU’DAN MUŞ’A 40 BİN TL’YE ARICI NASIL GİDEBİLİR?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU’DAN MUŞ’A 40 BİN TL’YE ARICI NASIL GİDEBİLİR?
Abone ol
DEVA Partisi Ordu İl Başkan Yardımcısı Selami Çaylak, uyguladığı yanlış politikalarla arıcılığı ve çiftçiliği bitirme noktasına gelen hükümetin betondan medet umduğunu savunarak, “bal bitti beton mu yiyeceğiz?” diye sordu.

Aynı zamanda 40 yıllık bal üreticisi olan DEVA Partisi Ordu İl Başkan Yardımcısı Çaylak, olağandışı ekonomik sorunlarla boğuşan Türkiye’de arıcıların bu yıl yaşadığı sıkıntıya dikkat çekerek, “üretim maliyetlerindeki önlenemez artışla şekerin çuvalın fabrika çıkış fiyatı bin liraya yaklaşmış, nakliye fiyatları 3-4 katına çıkmışken Ordulu gezgin balcılardan üretim yapmasını beklemek büyük bir hayalcilik olur” dedi.

ARTAN MALİYETLERE ÖNLEM BEKLENİRKEN…

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a düzenli olarak her ay gönderdikleri raporlarda Ordu ekonomisine ilişkin bilgilendirmeler yaptıklarını ve fındığın yanı sıra arıcılığın sorunlarına Babacan’ın ilgi gösterdiğini ifade eden Çaylak, ülke balcılığında ilk sırada yer alan Ordulu gezgin arıcıların son ekonomik göstergeler sonrasında bu yıl yaylalara çıkamayacağından dert yandı. Çaylak, “Ordu’dan Muş’a veya Antalya’ya gidecek bir kamyonun maliyeti 40 bin lirayı buluyor. Oysa geçen yıllarda 5 bin liralık bir nakliye masrafımız olurdu. O nedenle yaylalara çıkamayan üreticiler arılarını satmak zorunda kalıyor. Dolayısıyla bal üretim rakamları geçen yıllara oranla daha da düşecek. Bu olumsuzluğu gidermek için hükümetin bizlere hem nakliye hem de şeker desteği vermesini beklerken sayın Cumhurbaşkanının konut kredilerine ilişkin son açıklamalarını manidar buluyoruz. Acaba, yüzde doksan dokuz faizle bir milyon liraya konut kredisi kullanacak ve bu ekonomik koşullarda aylık 14 bin 277 lira taksitle ev sahibi olacak kaç kişi vardır. Yani bal bitti şimdi beton mu yiyeceğiz” ifadelerini kullandı. ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ENGELLİLER UNUTULMASINÖnceki Haber

ENGELLİLER UNUTULMASIN

ENGELLİ OĞLUNA AKÜLÜ SANDALYE ALIRKEN DOLANDIRILDI!Sonraki Haber

ENGELLİ OĞLUNA AKÜLÜ SANDALYE ALIRKEN DO...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar