Ordu
DOLAR9.7377
EURO11.3767
ALTIN562.57

ORDULU VE GİRESUNLU UÇUŞ MAĞDURİYETİ YAŞAMAYACAK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDULU VE GİRESUNLU UÇUŞ MAĞDURİYETİ YAŞAMAYACAK
Abone ol
AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin” THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile görüştüm. Sıkıntıları ve talebimizi aktardım. Yakın zamanda uçuşlarda iyileştirme yapılacak. Biz pandemi (salgın) öncesi haklarımızı geri istiyoruz. Ordulunun ve Giresunlunun hakkını koruyacağız.” dedi.  

TRABZON-SAMSUN ARASINDA SIKIŞMIŞ GÖRÜNTÜSÜ VAR

Kangren haline gelen Ordu-Giresun Havaalanı ile ilgili açıklama yapan AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, “THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile görüştüm,  Ordu-Giresun Havaalanının problemlerini dile getirdim. Samsun ve Trabzon arasında sıkışmış bir görüntü verdiğimizi ifade ettim. Pandemi (salgın) öncesini uçuşlarını geri istediğimizi belirttim. Uçuşlarımız noktasında da başta yurtdışı uçuşlarımız olmak üzere detaylı bilgi sundum.” dedi.

PANDEMİ ÖNCESİ HAKLARIMIZ GERİ İSTİYORUZ 

Ordu ve Giresun’da aşılamaya yoğun ilgi olduğunu THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı’ya ifade ettiğini aktaran Tomakin, “Ordu ve Giresun Türkiye’de en çok göç veren iki il. Bu konuda Türkiye üçüncüsüyüz adeta. Gurbetçilerimizin çok. İlimize ciddi manada insan topluluğunun gelişi var. Bu konularda da detaylı bir sunum yaptıktan sonra, pandemi (salgın) öncesi haklarımızı Ordu-Giresun Havaalanı olarak geri istediğimizi ifade ettim.” şeklinde konuştu.  

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE SEFER SAYILARI ARTIRILACAK

Tomakin sözlerine şöyle devam etti: “THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı önümüzdeki günler içerisinde sorunu çözme yönünde çalışmalarının olacağını, özellikle İstanbul ve Ankara’ya uçuş noktasında, Sabiha Gökçen başta olmak üzere uçuş sayılarını Ordu-Giresun havaalanında arttırılacağını söyledi. Çapraz uçuşlar noktasında ise henüz hiçbir ilde uçuşlara geri dönülmediğini belertti. Ordu-Giresun Havaalanına başta yurtdışı olmak üzere tekrar planların yapılması noktasında yardımcı olacağını aktardı.”

‘ORDU-GİRESUN STK’LARİ İLE GÖRÜŞMEK İSTİYORUM’

500 TL’yi aşan bilet fiyatları ile ilgili sorunu aktardığını da kaydeden Tomakin, sözlerini şöyle tamamladı:  “Fiyatlarla Cumhurbaşkanına sunum yapacağını bize söyledi. Pandemi (salgın) kalkmadan çapraz uçuşlarda ise fiyat iyileştirmesine gidemeyeceklerini çünkü zarar etmek istemediklerini belirtti. THY Yönetim Kurulu Başkanı olarak Aycı, gerekirse bölgeye gelip havaalanın daha rahat çalışması noktasında başta Ordu ve Giresun sivil toplum örgütleri olmak üzere görüşmeler yapacağını ifade etti.” Hasan Cem Özel


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BİLGİ EVLERİNDEN LGS BAŞARISIÖnceki Haber

BİLGİ EVLERİNDEN LGS BAŞARISI

Öğrenci taşıma servis hizmeti alınacaktırSonraki Haber

Öğrenci taşıma servis hizmeti alınacaktı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar