Ordu
DOLAR17.1832
EURO17.6548
ALTIN977.49
reader

ORDU’NUN SAĞLIĞI MASAYA YATIRILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDU’NUN SAĞLIĞI MASAYA YATIRILDI
Abone ol
İlçe Sağlık Müdürleri ve Toplum Sağlığı Merkezi Başkanları toplantısı düzenlendi. Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu’nun Başkanlığında İşkur Ordu İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, yöneticiler ile ilçe sağlık müdürleri ve toplum sağlığı merkezi başkanları katıldı.

Toplantıda ilçelerin birinci basamak sağlık hizmetlerindeki mevcut durumları, kısa ve uzun vadede yapılması planlanan yatırımlar ve iyileştirmeler değerlendirildi. Bunun yanında toplantı gündeminde, ilçelerimizde sağlık bilgi sistemleri (SBS) kullanımı, hastalık yönetim platformu (HYP), ulusal kanser tarama standartları yer aldı.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kasapoğlu, “Uzun bir aradan sonra her birlikte bu toplantıyı gerçekleştirme imkânı bulduğumuz için çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Geçen hafta başhekimler toplantısında da söylediğim gibi 2022 yılı ile birlikte covid-19 pandemisinin sonuna yaklaştık. Ülke genelinde çok şükür vaka sayımız binin altına düştü. İnşallah en kısa zamanda covid-19’u hayatımızdan tamamen çıkaracağız. Yine geçen hafta dile getirdiğim gibi son covid-19 vakası negatif çıkana kadar asla rehavete kapılmayacağız” dedi.

Birinci basamak sağlık hizmetlerinin etkin kullanılması gerektiğini vurgulayan Kasapoğlu, “İkinci ve üçüncü basamak yataklı tedavi kurumlarına ihtiyacı azaltmak istiyorsak birinci basamak koruyucu ve önleyici sağlık hizmetlerini öncelememiz gerekiyor. Kanser olsun, obezite olsun, tansiyon ve diğer bulaşıcı olmayan kronik hastalıklar olsun, vatandaşlarımızın taramalarını yapacağız. Onları bilgilendirerek hastalıkları ortaya çıkmadan bertaraf edeceğiz.” dedi.

Obezite konusunda da, insanların beslenme alışkanlıklarını küçük yaşlarda kazandığını belirten Kasapoğlu, “Okul okul, veli veli gezerek, gerekirse evlerinde ziyaret ederek ya da telefonla arayarak ailelere ve öğrencilere sağlıklı beslenmenin önemini anlatacağız. Sağlıklı ve bilinçli nesiller yetiştirilmesinde en az diğer paydaşlar kadar biz de sorumluyuz arkadaşlar, vereceğimiz doğru bilgiler ve önerilerle sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunacağız.” dedi.

Daha sonra toplantı gündeminde yer alan, sağlık bilgi sistemleri (SBS) kullanımı, hastalık yönetim platformu (HYP), ulusal kanser tarama standartları konularında ilçelerin durumu masaya yatırıldı. İlçe bazında yeni hedefler belirlenerek katılımcılara teşekkür edildi. ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
RÜSUMAT DURDURULAMIYOR!Önceki Haber

RÜSUMAT DURDURULAMIYOR!

KALPTEN ORDU DAVETİ Sonraki Haber

KALPTEN ORDU DAVETİ 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar